HÜSEYİN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI (8)

 

 

 

 

 

 

Öğretmenler günü ile ilgili olarak ilk tören saat 10’da Atatürk anıtı önünde yapıldı. İlk olarak Anıta Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan tarafından çelenk konuldu. Daha sonra saygı duruşu ardından İstiklal marşı okundu. Buradaki Törene Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,  Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Okul Müdürleri, Öğretmenler ile Öğrenciler katıldı. Törenlere daha Törenlere daha sonra T.Ü Konservatuar salonunda kutlamalara devam edildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir program düzenlendi. Buradaki programa Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN, T.Ü Rektör Vekili Prof Dr. Süleyman PİŞKİN, C.Başavcısı Muzaffer SAVRAN,  Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr Alihsan ÖBEK, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN,  Bürokratlar, Emekli Öğretmenler,  Öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

HÜSEYİN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI (6)

 

 

 

 

 

 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle konuşan Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslek olduğunu belirterek, Her insanın büyüme sürecinde bir şekilde öğretmenin emeğini, göz nurunu ve estetiğini görürüz. Özgürlüğe duyulan özlemde, sevgi dolu bir cümlede, ayrılığın hüznünde ve vuslatın heyecanında öğretmenin müşfik dokunuşunu hissederiz.

İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan, dar ve köhne kalıpları aşarak, modern bir toplumun inşa edilmesinde çok büyük katkıları olan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği ve yarınları çok daha aydınlık olacaktır.

HÜSEYİN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI (5)

 

 

 

 

 

 

Öğretmen; eğitimin lideri, geleceğin mimarıdır. Umudun, adaletin timsali, güvenin, şefkatin abidesidir. Fedakârlığın zirvesi, insanlığın hiç değişmeyecek öznesidir. Memleketin her köşesinde, yüreklere sevgiyi, zihinlere bilgiyi nakış nakış işleyen toplumun önderidir.

Okuyan, düşünen, gelişen ve üreten bireylerle aydınlık bir gelecek için öğretmen, hayat kaynağıdır. Her öğrencisinin elinden ve gönlünden tutup, onlara modern dünyanın sarp merdivenlerinden tek başına başarıyla tırmanma azmini aşılayan sanatkârdır.

HÜSEYİN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI (4)

 

 

 

 

 

 

Alın terinin ışıl ışıl parlattığı bir yüreğin sahibi öğretmelerimiz, binlerce yüreği aynı anda kucaklayabilen sevgi deryasıdır. Her zaman daha iyiye ulaşmanın gayretiyle sadece bireysel mutluluğu değil, tüm insanlığın mutluluğunu esas alan bilgi pınarıdır.

Öğretmenlik, bir güneş gibi kendini asla tüketmeyen, insanlığı aydınlattıkça kendini yücelten bir meslektir. Hatta sadece bir mesleğin değil, hiç eksilmeyen bir sevdanın adıdır. Her gün girilen yeni bir ders, keşfedilen yeni bir dünyadır.

HÜSEYİN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI (9)

 

 

 

 

 

 

 

Her öğrenci bir cevher, her öğretmen de onu mücevhere dönüştüren paha biçilmez bir değerdir. Öğretmenlerimizin emeği, çocuklarımızın geleceğidir. Öğretmenlerin alnından düşen damlalar ülkemizin kaderinin belirleyicisidir. Dünyaya yayılan her iyilik ve güzellik, idealist öğretmenlerin eliyle gerçekleşecektir.

Bazen öğretmen olmanın ağır sorumluluğunu omuzlarımızda hissettiğimizde, öğrencilerimizin bakışlarındaki minnettarlığın ışıltısı yükümüzü hafifletir. Çünkü öğretmen, geleceği öğrencisinin gözünde görür, yüreğinde yaşar. Ne mutlu ki, insanlığın tüm çiçekleri bizim bahçemizde yetişir.

HÜSEYİN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI (1)

 

 

 

 

 

 

Karşılıksız vermeyi ilke edinmiş, bir teşekkür ve bir tebessümle yetinmesini bilmiş başımızın tacı öğretmenlerimiz, her şey sizin şefkat dolu kalbinizde, bilgiyle donanmış zihninizdedir. Gelecek sizin ufuk çizginizde, paha biçilmez emeğinizdedir. İnanıyorum ki, ancak siz değer verirseniz, gelecek değer kazanır” dedi Eğitim Fakültesi Dekanı ÖBEK konuşmasında, Her meslek mensubunun öğretmenlikten paye almak istediğini bu mesleğin özveri isteyen bir meslek olduğunu belirterek, “ Şu an öğretmenlerin çektiği sıkıntıları gündeme getirmenin kendine azap verdiğini söyledi.

Rektör Vekili PİŞKİN konuşmasında, Öğretmenlerin anne ve babadan sonra hayatı şekillendiren kimseler olduğunu belirterek “Öğretmenlerimiz topluma yol gösterip ışık tutan özverili insanlardır” diye konuştu

HÜSEYİN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI (3)

 

 

 

 

 

 

Toplantıya katılan emekli öğretmenlere Plaket ve belge verildikten sonra söz alan Edirne Valisi ŞAHİN yaptığı konuşmada, Emekli öğretmenlere sağlıklı ve uzun ömür dileyerek şunları kaydetti, “  Bugün anlamlı bir gün. Öğretmen öğrendiğini başkalarına öğreten olmalıdır. Öğretmenlerimizin böyle özverili görev yaptıklarına inanıyoruz” dedi.80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Öğretmenleri güzel bir konser sundular. Mesleğe yeni başlayan ve emekli öğretmenler adına konuşmalar yapıldı. Mesleğe yeni giren öğretmenler öğretmenlik andı yeminlerini ettiler. Müzik ve halkoyunları gösterileri sunuldu. Üniversite söz korosu ile tören son buldu.

HÜSEYİN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI (2)

 

 

 

 

HÜSEYİN ÖZCAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI (7)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz