Hoşgeldiniz  

5 Adet pikap Tarım İl Müdürlüğü hizmetinde

admin | 16 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

 

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TESLİMATI (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Tarım İl Müdürlüğü önünde yapılan törenle 5 adet pikap tarım il müdürlüğünün hizmetine girdi. Bundan sonra Tarım İl Müdürlüğü ekipleri hizmet alanlarına daha çabuk ulaşabilecek.

Tarım İl Müdürlüğü önünde yapılan pikapların teslimi törenine Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN, Tarım İl Müdürü Orhan SARI, ile tarım il müdürlüğü personeli ile yeni bina yüklenici firma sahibi Müteahhit Nesim İBA, katıldı.

Burada bir konuşma yapan ŞAHİN,  Edirne’nin tarımdaki önemine değinerek, Edirne’nin tarımda zirveye yaklaştığını belirterek, “  zirveye gitmesinin göstergesi Türkiye genelinde kişi başına düşen gelir 10 bin altı yüz dolar olduğu halde Edirne’de bu oran 16 bin dolara ulaşması, bölgenin tarım gelirlerinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Bölgemizde tarım gelirlerinin en başında pirinç üretimi gelmektedir. Onun ardından ayçiçeği yer almaktadır. Ülkedeki pirincin yarısı Edirne’den sağlanıyor.

Bu Edirne’deki çiftçilerimizi son derece mutlu ediyor. Edirne genelinde 23 bin 800 traktörün bulunması Edirne’deki tarımın ne denli ileri boyutta olduğunun bir göstergesidir.

Trakya’da en çok tarımsal alanda en iyi teknoloji kullanan il Edirne’dir köylere gittiğimizde bazı kapılarda üç traktör gördüğümüzde hemen anlıyoruz ki, Edirne tarımda çok ileri düzeyde.

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TESLİMATI (4)

 

 

 

 

 

 

 

ALET YAPACAK EL ÖĞÜNECEK

Trakya’da Ayçiçeği ve buğday üretiminde de Tekirdağ’dan sonra ikinci sırada yer alıyoruz. Böyle, tarımın ileri düzeyde olan bir bölgede tarım araçlarına da ihtilaç vardır. Alet yapacak el övünecek. Aletle bir iş yapılmadan elin övünmesi mümkün değildir. Buradaki personelimiz bu aletleri kullanması gerekir. Bu arada bir büroda 5 tane mühendisin olması hoş bir görüntü değil.

Alt yapı çok iyi olacak ki, o personelden iyi verim alabilesin. Daire huzuru alt yapı ile kendini gösterir. Alet edevattan yoksun alt yapısı bulunmayan yerde görev yapmak zordur. Biz dedik ki,  ileri tarım bölgesi olan Edirne’de teknik elemanlarımız mühendislerimiz üçü beşi bir arada oturmasın, onlara görkemli bir bina kazandıralım diye düşündük. Bundan yaklaşık on ay önce projesini hazırlayıp bu güzel binayı vücuda getirdik.

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TESLİMATI (2)

 

 

 

 

 

 

 

İNSANOĞLU AZMETTİĞİ ZAMAN BAŞARIYOR

İnsanoğlu azmettiği zaman o işi başarıyor. İnşallah yeni binamızı aralık ayının biri ile onu arasında yeni binamızı bakanlarımızın da katılımı ile açmış olacağız.

Bu binamız Türkiye’de tarım sektöründe örnek bir bina olacaktır. Yeni binanın örneğini diğer illere de yapılmasını isteyeceğiz. Burada çalışanlar mutlu olduğu sürece ben de mutlu oluyorum” Dedi.

Açılış töreninde Tarım İl Müdürü SARI ile pikaba binip direksiyon başına geçen Edirne Valisi ŞAHİN, araçla kısa bir tur attı. Daha sonra dua okunup kurdele kesilerek pikapların Tarım İl Müdürlüğüne teslimi yapıldı.

Edirne Valisi ŞAHİN ve törene katılanlar daha sonra şu anda Tarım İl Müdürlüğünün kullandığı binayı gezdi. Daha sonra  yeni binada incelemeler yapan Edirne Valisi  ŞAHİN ,yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.  TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ ARAÇ TESLİMATI (1)

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,6440
EURO 6,4993
BIST 96.454,57
ALTIN 222,5084

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle