???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

Uzunköprü’nün Kırcasalih beldesinde yaşayan vatandaşlar uzun süre elektrik kesintisinden yakınıyor. Beldedeki elektrik kesintisi hakkında açıklama yapan Belde sakinlerinden Engin Özcan Kırcasalih’te geçtiğimiz cumartesi günü akşamı saat 20.00 de komple elektrikler kesildi. 20 dakika sonra tekrar elektrikler geldi.

Bu kez gece yarısı tekrar kesildi. Sabah kalktığımızda yine elektriklerin kesik olduğunu gördük. Baktık sokak lambaları yanıyor bazı semtlerde elektrik var bazılarında yok. Bu arada vatandaşlar elektrik kesintisinin giderilmesi için 186 numaralı telefonu aradılar. Oradan arıza hakkında bir bilgi alınamadı.  Yarım saat süreyle telefon başında beklenmesine karşın yetkililerden bilgi alamadılar.  Daha sonra defalarca aranmasına karşın elektrik arızaya ulaşılamadı. Cumhuriyet, Balaban İstiklal mahallesinin de içinde bulunan 15 haneye bir türlü elektrik gelmedi. Pazartesi günü akşamı tekrar bütün beldede yeniden elektrik kesintisi oldu.  Gece üç sıralarında yeniden elektrikler geldi.  Elektriği sürekli kesilen evlerin önündeki sokak lambaları yandığı halde evlerde elektrik yoktu.

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

Pazartesi günü yeniden elektrik arıza arandı. Bu kez yetkililerden “ekipler çalışıyor yakında yapılacak” cevabı alındı. Fakat bir türlü elektrikler bağlanmadı.  Elektrik orta gerilim hatlarında sorun olduğu bildirilmiş. Şu anda da Salı öğle saatlerinde beldenin bir kısmında henüz elektrik yok.

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

BUZDOLAPLARINDA YİYECEKLER BOZULDU 

Halkın evlerinde buzdolapları ve elektrikli ev aletleri var, bunlar çalışmıyor. Beldemizde hayvancılık ta yapılıyor elektrik olmayınca makine ile hayvan sağımı da yapılamıyor.  Buzdolaplarında yiyecekler, sütler bozuluyor.  Öyle sanıyorum ki, firma personel eksikliği nedeniyle arızayı gideremiyor.

60 saat süre geçti bize TREDAŞ’ TAN gelip giden olmadı. Halk çok mağdur durumda. Bazı vatandaşlarımız uzun süreli elektriklerin kesik olması nedeniyle tüketici haklarına başvurdu. Buradan kendilerine gıda konusunda tüketici haklarının yetkisi olmadığı bunun için tarım il müdürlüğüne başvurulması gerektiği söylenmiş. Oradan uzmanlar gelip tespit yapacaklarmış. Bu da uzun iş. Beldede elektriği kesilen vatandaşlar gerçekten çok zordurumda nereye başvuracaklarını bilemiyorlar” dedi.

KIRCASALİH ELEKTRİK KESİNTİSİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

???????????????????????????????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz