Hoşgeldiniz  

60 yıllık sorunu yok eden Tarihi imza töreni gerçekleşti.

admin | 13 Eylül 2017 | BÖLGE, Eğitim, Genel, kültürel, Magazin, Sağlık, Siyaset, SPOR, yaşam A- A+

Edirne Katı Atık Düzenleme Bertaraf Tesisleri’nin işletmesine dair sözleşmenin imza töreni Yıldırım Mahallesi Gökkuşağı Parkı’nda gerçekleşti.

Törene EDİKAB Birlik Başkanı Recep Gürkan, Atlas Sanayi ve Ticaret Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ender Haberdar, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ve İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı, Merkez Mahalle Muhtarları, ile birlikte mahalle sakinleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Edirne belediye başkanı Recep Gürkan, Bugün 60 yıldır, yani üç kuşaktır Yenimaret’lilerin, Bayezıt’lıların, Hacısarraf’lıların bu çöplüğün dumanından 60 yıldır zehirlenmesinin son günüdür. Bugün vatandaş olarak, insan olarak çektiğiniz sıkıntıların son bulduğu gündür. Elbette çok sıkıntılı ve zor günler geçirdik.  Sizin her canınız yandığında bizim de canımız yandı. Siz her nefes alamadığınızda, bende nefes darlığı yaşadım. Siz her o camı kapattığınızda, biliyorum ki gönül kapılarınızı da kapattınız. Ama emin olun Edirne’de değil tüm Trakya’da başarılamayanı başarmak için, 60 yıldır çektiğiniz sıkıntıları artık 6 saat dahi çekememeniz için o kadar ince eledik, o kadar detaylı çalıştık ki, işte görüyorsunuz, hep beraber mutlu sona ulaştık. Bakınız Türkiye’de bu kadar kaliteli ve iyi bir tesis, bir elin parmaklarını geçmiyor. Öyle bir tesis yaptı ki firmamızın da deyimiyle dört dörtlük bir tesis oldu. Tüccar güvenmediği yere yatırım yapmaz. Neticede para kazanacak. Tüccar inanmadığı yere, başarılı olamayacağı işe yatırım yapmaz.  Edirne halkı bu tesisten hem para kazanacak hem de 60 yıllık çektiği sıkıntıları artık yaşamayacak. İlimizde 60 yıldır yaşanan vahşi çöp depolama sonucu yaşanan tüm olumsuzluklar artık ortadan kalkmıştır.  Yapılan Katı Atık Düzenleme ve Bertaraf Tesisinden, işletme firmasının yıllık cirosu üzerinden yüzde 10 pay olacağız ve buna karşılık belediyenin kasasından bir kuruş dahi çıkmayacak. Şu andaki yere 1 ay sonra bir daha çöp atılmayacak ve orasını yeşil alan olarak düzenleyip, Edirne’mize kazandıracağız. Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesislerinin işletme sözleşmesine Yıldırımlı hemşehrilerimizin huzurunda imzalarımızı attık. 60 yıldır devam eden çöplük sorununu çözüme kavuşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, Edirne’mize ve Edirnelilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

397 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 4,6794
EURO 5,4552
BIST 95.852,11
ALTIN 191,0817

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle