Edirne Valisi Ekrem Canalp,  Adalet Bakanlığının 81 ilde eş zamanlı olarak yaptığı “Adalet Ormanı” ağaç dikme törenine katıldı. Lalapaşa ilçesinde 40 dönümlük alan üzerine oluşturulan ağaç dikim törenine Denetimli serbestlik, Açık Cezaevi yükümlüleri, Edirne Tema gönüllüleri, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları, daire müdürleri, hâkim ve savcılar ile vatandaşlar katıldı.

Adalet Bakanlığınca, mart ayı boyunca infaz uygulamaları kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Orman Haftası süresince tüm Denetimli Serbestlik Müdürlükleri Açık Ceza İnfaz Kurumlarında Orman Bölge Müdürlükleri ile işbirliği yapılarak ‘Adalet Ormanı’ oluşturulması planlandı. Bu kapsamda Lalapaşa ilçesinde 40 dönümlük alanda gerçekleştirilen fidan dikim töreni Edirne Valisi Ekrem Canalp, Lalapaşa Kaymakamı Furkan Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Furkan Karabacak, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Gökan Yaldız, Açık Cezaevi yükümlüleri, Edirne Tema gönüllüleri, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları, daire müdürleri, hâkim ve savcılar ile vatandaşlar katıldı.

Fidan dikim töreninde konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Dünya’da orman alanları sürekli azalırken ağaca yeşile olan özlemimizden dolayı sürekli dünyadaki gidişatın tam tersine Türkiye’deki ormanlar artıyor. Bu günde burada yaptığımız etkinlikte bir borcumuzu ifa ediyoruz. Çocuklarımıza torunlarımıza da güzel bir alan olur burası. Ağaç ve doğa sevgisi yeni yetişen nesillerede aktaracağız” dedi.

Gerçekleştirilen etkinlik kapsamında oluşturulan ‘Adalet Ormanı’nda, hükümlüler tarafından fidan dikim ve bakım çalışmaları bundan sonrada devam edeceği öğrenildi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz