ADD Atatürk’ün Edirne'ye gelişiyle ilgili etkinlik düzenledi (6)

 

 

 

 

 

 

Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 85. Yıldönümü nedeniyle Edirne ADD merkezinde bir etkinlik yapıldı.

Buradaki etkinliğe Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, eski  Edirne Belediye Başkanı Güngör Mazlum,, Cumhuriyet kadınları Derneği Kurucu Başkanı Mine Hepgüllü, Ressam Tayyip Yılmaz ile Dernek üyeleri katıldı. Toplantıda söz alan ADD Başkanı Ahmet Yörük Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 85. Yıldönümünde düzenledikleri “ Atatürk’ün Edirne’ye Geliş Fotoğraf Sergisine ve kutlama programına hoş geldiniz diye başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti, “ Atatürk Edirne’ye ilk defa 15 Nisan 1909 tarihinde gelmişti. Ata’nın ikinci Edirne’ye gelişi 21 Temmuz 1913 tarihine Balkan savaşlarına rastlar. Atatürk’ün Edirne’yi üçüncü ziyareti ise 14 Ocak 1916 tarihinde gerçekleşti. Atamız son olarak 21 Aralık 1930 tarihinde Edirne’ye geldi. Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olarak son gelişinde Edirne halkı büyük önderi sevinçle karşıladı ve bağrına bastı.

ADD Atatürk’ün Edirne'ye gelişiyle ilgili etkinlik düzenledi (7)

 

 

 

 

 

 

 

Çanakkale savaşlarında bir kahramanlık destanı yazan “ Çanakkale Geçilmez” sözünü tüm dünyaya ezberleten, Dünya Lideri ,Sakarya’da bir kez daha destan yazan Dumlupınar Muharebesiyle şahlanan Afyon Kocatepe’de “ Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir” emrini veren Ulu Gazi bu güzel yurdu Türk Milletine miras olarak bırakmıştır.  Ulu önderimize serhat şehrimize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Mekânın cennet olsun diyoruz” dedi.

ADD Atatürk’ün Edirne'ye gelişiyle ilgili etkinlik düzenledi (3)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra derneğe maddi ve manevi destek verenlere teşekkür belgesi sunuldu. Bu kapsamda derneğe eşya kampanyası ile destek sağlayan Recebiye Atik, Sinem Engin Özdil, Hakkı Ay, Kudret Çetin, Pakize Hülya Şen, Çiğdem Uluç, Gülay Darcanlı, Sevgi Eda Mergin’e Teşekkür belgesi verildi.

ADD Atatürk’ün Edirne'ye gelişiyle ilgili etkinlik düzenledi (2)

 

 

 

 

 

 

 

Derneğin Etkinlik ve faaliyetlerine destek ve katkı sağlayan Edirne Belediyesi kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Avcı ile aynı yardımda bulunan Edirne belediyesi İtfaiye Müdürü Aydın Baskak’a ADD’ ye “ Atatürk’ün Edirne’ye geliş Fotoğrafları” konusunda destek ve katkı sağlayan ressam Tayyip Yılmaz’a da teşekkür belgesi sunuldu.

ADD Atatürk’ün Edirne'ye gelişiyle ilgili etkinlik düzenledi (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Derneğe maddi ve manevi yönden destek sağlayan derneğin sigortası konusunda katkı yapan Edirne eski Belediye Başkanı Mazlum Güngör,  dernek üyesi Genel Merkez Delegesi Mali Müşavir İsmail Bilgi’ye plaket verildi. Daha sonra dernek üyelerinden Kudret Çetin anılarını anlattı. Etkinlikte son olarak Korodan Atatürk’ün sevdiği türküler sunuldu.

ADD Atatürk’ün Edirne'ye gelişiyle ilgili etkinlik düzenledi (1)

 

 

 

 

 


ADD Atatürk’ün Edirne'ye gelişiyle ilgili etkinlik düzenledi (4)

 

 

 

 

 ADD Atatürk’ün Edirne'ye gelişiyle ilgili etkinlik düzenledi (8)

 

 

 

 

 

 

ADD Atatürk’ün Edirne'ye gelişiyle ilgili etkinlik düzenledi (9)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz