Hoşgeldiniz  

Ağa Çetin DEN TV’de Kırkpınar’ı konuştu

admin | 11 Mart 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, kültürel, Magazin, Sağlık, Siyaset, SPOR, yaşam A- A+

657.Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin DEN TV’de katıldığı, Özcan Başgül’ün sunduğu “ATA SPORUMUZ GÜREŞ” programında önemli açıklamalar yaptı. DEN TV’nin İzmir stüdyolarında Canlı yayına katılan Ağa Çetin, Mehmetçik’e destek için Edirne’de yapılan yürüyüş hakkında açıklama yaparak, “Biz manevi duygularımızı ve Mehmetçiğimize olan desteğimizi gösterebilmek için böyle bir yürüyüş yaptık. Çok ta iyi oldu. O gün Edirne tek yürek oldu. Mehmetçiğe destek verdi. 9 Şubat Cuma günü cuma namazından sonra Selimiye camiinde cuma namazımızı kıldık, dualarımızı ettik ve binlerce kişiyle ellerimizde Türk bayraklarımızla Edirne Askerlik Şubesine doğru yürüdük ve “Vatanımız için her dakika göreve hazırız” mesajını verdik.Bizde geri gitmek yok, hep ileri gitmek var. O yüzden AFRİN’i almadan oradan çıkmayacağız. Biz Afrin’i topraklarımıza katmıyoruz. Oradaki halkın refahı, mutluluğu için mücadele ediyoruz. ” dedi.

Ahmet Çetin, Türk Bayrağımızın ve toprağımızın olduğu her yerdedir.  Malatyalı’yım ama ben doğduğum yerde değil doyduğum yerde çalışıyorum. Kırkpınar’ın özünden şaşılmaması lazım. Meydan okunacak sa günlerce  sürmeli güreş. Bakın ben aylardır konuşuyorum. Ağalın ve Kırkpınar’ın altı boş. Plakasından, VIP, Ağa Konağından bahsediyorum. Ama kimse dinlemiyor. Sadece adına Kırkpınar diyorlar. Altını boşaltmışlar. Bana sadece Kıyafetini giyeceksin, Ankara’ya gideceksin, Bakanlar huzurunda duracaksın modunda bakıyorlar. Bakın Türkiye’de sadece 1 tane Kırkpınar ağası var. Buna da sahip çıkacaksınız. Ben gücüm yettiği kadar sahip çıkmaya çalışıyorum. Edirne Belediyesi elinden geldiği kadar gerekeni yapıyor ama yeterli değil. Spor Bakanlığı’nın, Güreş Federasyonu’nun ve Kültür Bakanlığı’nın Kırkpınar güreşlerine el atması lazım. Osmanlı’dan kalan tek geleneğimiz Kırkpınar Güreşlerini en iyi şekilde yaşatmamız lazım.

Birçok STK Temsilcisinin  izlediği Canlı yayın programında konuşan Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin 2,5-3 güne sığdırılmaması gerektiğini vurguladı.

 

648 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3932
EURO 6,1197
BIST 90.901,67
ALTIN 214,8924

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle