Hoşgeldiniz  

Ağadan flaş açıklama; “Milletvekili seçilirsem “MAAŞ ALMAYACAĞIM”

admin | 11 Mayıs 2018 | Siyaset, yaşam A- A+

657.Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin AK Parti Edirne 27. Dönem Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına AK Parti İl Başkanı Nesim İBA, Miletvekili Aday adayı Ahmet Çetin’in eşi ve oğlu Av. İnanç Çetin, Basın mensupları ve davetliler katıldı.

Milletvekili seçilirsem “MAAŞ ALMAYACAĞIM”

Milletvekili seçildiği takdirde vekillik süresince maaş almayacağını ve maaşının Edirne için kullanılacağını belirten Ahmet Çetin; “Daha önce AK Parti’den Milletvekili aday adayı oldum ve tekrar Edirne için ne yapabiliriz diye yola çıktık. AK Parti’den Milletvekili Aday adayı oldum. Bunun yanında Kırkpınar Ağasıyım. Ağadan bir tane var. Vekilden 600 tane. Bu 600’ün arasına girersek Edirne için hizmet ederiz.  Burada tek amaç Edirne’ye hizmet etmektir. Kendi egolarımızı tatmin etmek için yola çıkmadık. Gün birlik olma günü ve dayanışma günüdür. Ben tüm aday adayı arkadaşlarımın birlikte olacağını bildiğim için, onlar burada varmış gibi konuşuyorum. Çünkü onların amacı ve sevdası Edirne’dir.  Biz yabancıya pirim vermemeliyiz. Aday adayını da Edirne’den çıkartmalıyız. Bu yüzden aday adayı oldum. İnşallah aday da olacağım. Allah’ın izniyle bunu başaracağız.

Bizim hedefimiz, işsizliği yenmek, sınır kapılarından yararlanmak, nehirlerimizden yararlanmak olacak. Bakın Edirne’de 90 bin kişinin icra dosyası var. Bunları nasıl kapatırız. İş ve aşı nasıl sağlayabiliriz. Biz bunlara baklalım. Fatih’in doğduğu bir sarayı canlandırabilir miyiz? Buna bakmak lazım.  Bakın arkadaşlar Fatih’in doğduğu Saray Selimiye’nin arkasındadır. Ama kimse bunu bilmiyor. Bu sarayda müze yaratabilir miyiz. Buna bakmamız lazım. Kısacası şehri korumak lazım. Bakın Dünya’ya açılan kapı biziz. Türkiye’nin Dünya’ya açılan kapısı, penceresi her şeyiyiz. Ben projeleriyle aday adayıyım. Projesiz bir aday adayı değilim.” Dedi.

Milletvekili seçildiği takdirde tüm vekillik maaşını bağışlayacağını belirten Çetin; “Ben oraya maaş almak yada koltuğa çakılmak için gitmiyorum. Milletvekili seçilirsem tüm vekillik maaşımı buraya bağışlayacağım.  1 TL dahi istemiyorum. Vekil mi oldum. Parasını istemiyorum. Tüm maaşımı şimdiden Edirne halkına ve Edirne’ye bağışlıyorum” dedi.

“Afrin Yürüyüşü ile ilgili sorulan soruya Ağa’dan cevap”

 Kırkpınar Ağası olarak yaptığınız Afrin Yürüyüşünde mevcut aday adaylarından kaç tanesi destek verdi? Sorusu üzerine cevap veren Ağa Çetin;  “Ben Edirne’li aday adaylarını varmış gibi gördüm. Çünkü orada kocaman bir halk vardı. Edirne vardı. Davasına, vatanına, milletine, bayrağına Mehmetçiğine sahip çıkan halk vardı. Biz bu yürüyüşü halkımızla yaptık. Binlerce insan o gelemeyenleri kapattı. O binler bizi Afrin’e götürdü. O binler bizi şahlandırdı. Bize de bu lazımdı.  Diğer Adaylarından İlyas başkanımız geldi. Kendisine de teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Konuşan İl Başkanı Nesim İba; “Ahmet bey partimizden aday adaylığı müracaatı yaptı. Toplamda 14 aday adayı başvurusu var. Bunlardan bir tanesi de Ahmet beydir. Biz bu süreçte herkese eşit uzaklıktayız. 21 Mayıs akşamına kadar sıralamalar henüz belli değil. Nasip olursa Pazartesi günü Genel Merkezimiz bizi Ankara’ya çağırdı ve Ankara’ya gideceğiz. Döndüğümüzde bütün aday adaylarımızla parti binamızda sizleri de davet edip hem bir tanıtım ve basın toplantısı düzenleyeceğiz.” Dedi.

cof

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,6847
EURO 6,5821
BIST 98.466,42
ALTIN 223,7986

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle