17-23 Eylül 2018 tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası kapsamında ilk gün Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi. Kutlamaların 2. Gününde Esnaf ziyareti gerçekleşti. Esnaf ziyaretine Yılın Ahisi Fikret Üstev, İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun, Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, Edirne İnşaat ve Sanatkârlar Odası Başkanı Tezcan Liznak, Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hakan Fındıklı, Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör ve beraberindekiler katıldı. Alipaşa esnafı, Bedesten çarşısı ve Arasta çarşısı esnafının ziyaret eden heyet esnafın sorunlarını dinledi ve onları Şed kuşatma törenine davet etti. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun; Ahilik haftası kutlama programı kapsamında bugün esnafımızı ziyaret ettik. Onlarla oturup sohbet ettik, çay içip dertlerini dinledik. Onlar da bizim ziyaretimizden büyük memnuniyet duydu. Esnafımızı 20 Eylül 2018 Perşembe günü 1.Küçük Sanayi Sitesi Keyif Düğün Salonunda saat: 19.00’da gerçekleşecek olan Şed kuşatma törenine davet ettik.” dedi.

 23 Eylül tarihine kadar sürecek olan Ahilik Haftası kutlama programı şöyle;

 

19 Eylül 2018 Çarşamba:  Ticaret İl Müdürü Mahmut ALTUN ve Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa HATİPLER tarafından “Ahiliğin Dünü ve Günümüze Yansımaları’’ konulu Radyo/Tv programı.

20 Eylül 2018 Perşembe: Ticaret İl Müdürlüğü, Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından saat:19.00’ de Edirne Sanayi Sitesi Sosyal ( Keyif Düğün Salonu ) Tesislerinde Şed Kuşanma Töreni. Tören sonrası Ticaret İl Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından ikram.

21 Eylül 2018 Cuma:  Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından Eski Camide Mevlit okutulması ve ikram.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz