Dolandırıcılık iddiasıyla gözaltına alındığı iddia edilen ve daha sonra serbest kalan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri eski ağası Ahmet Çetin düzenlediği basın toplantısında kendisinin Emlakçı olarak Ticari faaliyeti olduğunu ve bu asılsız suçlamanın 2016 yılının başında yaşanan bir ticari olaydan dolayı kaynaklandığını ifade etti.  Kendisine bu süreçte büyük bir komplo kurulduğunu da belirten Çetin açıklamasında; “2016 yılının başında bir ticari olay için Çorlu’da Gayrimenkulcü bir arkadaşım beni çağırıp bir yatırımcının yer almak istediğini ifade etti.  Bizde bunun üzerine kendileriyle görüştük ve Ankara’da Gayrimenkul işi yapan Hüseyin diye bir kardeşimizle telefonda bağlantı kurduk.  Bakın ben hiç kimseye ben şu kurumdayım yada kurumun başkanıyım demedim ve deme şansım da yok.  Ben 40 yıldır Edirne’de yaşıyorum. Gayrimenkul işi yapıyorum. Buranın bir işadamıyım. Hayatımda hiç kimseye şu kurumdayım demedim. Ben tacirim.” Dedi.

Basında hakkında atılan asılsız başlıklara da değinen Çetin; “Atılan başlıkları görüyorum. Onlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağım. Sizden ricam dosyalar gelemden insanları yargılamayın. Ben bu olaydan dolayı büyük üzüntü duydum ve ben masumum. Bana büyük bir tezgah ve komplo kuruldu. Şu anda ailemin can güvenliği yok.” Dedi.

İstanbul KOM’da 2 gün boyunca göz altına kaldığı süreçte manevi işkence çektiğini belirten Çetin; “Ben terörist değilim. Evimden beni paketleyip götürmeleri üzüntü vericidir. Allah’tan avukatım yetişti ve beni kurabildi. Yetişmeseydi inanın işim kötüydü.” Dedi.