Hoşgeldiniz  

AK Parti Aday Adaylarının Tanıtım töreni gerçekleşti.

admin | 16 Mayıs 2018 | BÖLGE, Siyaset, yaşam A- A+

AK Parti İl Başkanlığında Milletvekili aday adayı tanıtım töreni düzenlendi. Törene AK Parti İl Başkanı Nesim İba, 27. Dönem Milletvekili aday adayları, parti üyeleriyle birlikte basın mensupları katıldı. Törende ilk olarak İl Başkanı Nesim İba konuşma yaptı. Tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ederek konuşmasına başlayan İba; “Toplam 14 arkadaşımız aday adayı müracaatında bulundu. Bu arkadaşlarımızın içerisinde mevcut milletvekilimiz Sayın Rafet Sezen de var. Aday Adaylık süreci böylece tamamlanmış oldu. Biliyorsunuz bununla alakalı 81 ilimizde bir temayül yoklaması yapıldı.

“Adaylar, 21 Mayıs Pazartesi günü belli olacak”

Daha sonra Genel merkezimizde mülakatlar yapıldı. Biz partimize müracaat eden ve teveccüh gösteren bütün aday adaylarımıza çok teşekkür ederiz. Bildiğim kadarıyla Türkiye’de 7 binin üzerinde bir başvuru oldu. Bu işin sonunda aday olmakta var olamamakta var. Bizim partimizin geleneğinde bu hep olmuştur. Bunda darılmaca, kızmaca asla olmamalıdır. Ben şimdiden Aday olan arkadaşlarımıza memleketimiz için, aileleri için, partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreç 21 Mayıs Pazartesi günü kesin adaylar belli olacak ve aynı gün aday olan isimler YSK’ya bildirilecek. YSK da, 9 gün süre ile aday olan arkadaşlarımızın aday olup olmama konusunda bir engel var mı ona bakacak. Yani kesin listeler 30 Mayıs 2018’de netleşmiş olacak. Milletvekilliği için 25 gün kadar bir çalışma süremiz olacak.

“Cumhurbaşkanlığı seçimi için çalışmalarımız başladı”

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı seçimi için biz çalışmalarımızı bu akşamdan itibarıyla başlatıyoruz. SKM bununla alakalı bir program yaptı. Bu akşamdan itibaren sahadayız. Bu arada siz değerli basın mensuplarına da bu seçim sürecinde hiçbir zaman yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederiz.

Dün de yalnız bırakmadılar. Biliyorsunuz Kudüs’le ilgili 81 ilde eşzamanlı bir açıklamamız oldu. Ben katılımlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Basında açıklamamız geniş yer buldu. Buda ayrıca memnuniyet verici.

“18 Mayıs’ta Bakanımız Müezzinoğlu’nun katılıyla iftar yemeği düzenleyeceğiz”.

Yine Sayın Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla 18 Mayıs Cuma günü Karaağaç’ta ki Buzhane tesislerinde geçmiş dönemden bugüne kadar ilimizde, il merkezinde, partinin kadın kollarında, gençlik kollarında, Merkez ilçede, il yönetiminde, Belediye ve İl Genel Meclisinde ve tüm kademlerde görev yapmış arkadaşlarımızla iftar yapacağız.  Sizin aracılığınızla onları bir kez daha davet emiş olalım.

Daha sonra Aday Adayların ismi okunarak kürsüye davet edildi. Kürsüye davet edilen Aday Adayları konuşma yaparak kendini tanıttı.

AK Parti Edirne Milletvekili Aday Adayları isim listesi şöyle; “İlyas Akmeşe, Fatma Aksal, Burak Cambaz, Ahmet Çetin, Hüseyin Yıldırım, Fatih Ünal, Koray Uymaz, Erdem Güyümgüler, Mustafa Mercan, Fahrettin Savcı, Rafet Sezen, Hülya Urgan, Çağatay Saçar, Yunus Ekşi.

 

 

 

 

 

1409 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3243
EURO 6,0497
BIST 98.454,88
ALTIN 219,2784

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle