Hoşgeldiniz  

Akademi Rumeli Öğrencilerinden Vali Özdemir’e Ziyaret

admin | 24 Temmuz 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, SPOR, yaşam A- A+

Akademi Rumeli 4 projesi kapsamında Edirne’ye gelen ve çeşitli alanlarda eğitim alan öğrenciler Edirne Valisi Günay Özdemir’i makamında ziyaret ederek ülkelerine özgü hediyeler takdim ettiler.

Balkanlar’daki 10 ayrı ülkeden gelerek edebiyattan tarihe, güzel sanatlardan sahne sanatlarına, lise ve üniversite kuşağındaki yetenekli çocuklar Vali Özdemir’i ziyaret ederek proje hakkındaki fikirlerini söylediler. Ülkelerine özgü hediyeleri Vali Özdemir’e takdim öden öğrenciler projeden son derece memnun olduklarını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Edirne Valisi Günay Özdemir’de Akademi Rumeli projesine çok önem verdiklerini ve bu sene 4. Düzenlediklerini belirterek “Amacımız Evlad-ı Fatihan topraklarında yaşayan gençleri Balkanların başkenti konumundaki Edirne’de ağırlayarak bir araya getirmek ve kaynaştırmaktır. Çeşitli alanlarda eğitimde verilen bu çocuklarımız ayrıcı Çanakkale ve Edirne gezilerine katılacaklar. Projede emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Edebiyattan görsel sanatlara, tiyatrodan sinemaya, tarih ve kültürden medya iletişimine, gastronomiden müziğe çeşitli atölyelerde Balkanlardaki genç nüfusu yazar, yönetmen, sanatçı ve tarihçilerle bir araya getirecek olan Akademi Rumeli 4 başladı. Türk gençlerinin Türkçelerinin gelişmesine yardımcı olmanın yanı sıra ufuk ve vizyonlarının genişlemesini ve sanat yönlerinin ve bakış açılarının ilerlemesi amacını taşıyan akademinin dördüncüsünde alanında çok sayıda uzman isim, gençlerle bir araya geliyor.

Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemaleddin Salonu’nda açılış töreninin ardından çeşitli konferansların verileceği etkinlikler kapsamında katılımcılara Edirne ve Çanakkale gezileri de organize edilecek. Ayrıca Türkiye, Yunanistan, Romanya Kırım, Gagavuz Yeri, Kosova, Makedonya, Bosna Hersek, Bulgaristan ve Ukrayna kültür geceleri vatandaşlara açık olarak düzenleniyor.

441 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle