Hoşgeldiniz  

AKGÜN, “Trakya’da 290 bin dönüm arazi satıldı”

admin | 14 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

CHP’İl Genel Meclis üyesi gurup sözcüsü Erdal Akgün Edirne’de tarlaların satılması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 13 yıldan bu yana uygulamaya konulan baskıcı politikanın  sonuçlarının görülmeye başladığını belirterek, “ Özellikle bölgemizde tarım alanında uygulanan,  Edirne insanı üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan yasa dışı politikaları sonucu bizim canımız pahasına koruyup kolladığımız atalarımızın koruyup kollayıp sahiplendiği topraklarımız yavaş yavaş tekelci büyük sermayenin  sahibi olmaya başladı. Bu konuda en büyük gösterge de Edirne’nin en dar gelirli bölgesi olan Lalapaşa ilçemizde gün yüzüne çıkıyor.

????????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LALAPAŞA’DA BAZI KÖY ARAZİLERİNİN ÇOĞU SATILDI

Bu ilçenin köylerine gittiğimizde Bazı köy arazilerinin %80’inin dışarıdan gelen insanlar tarafından topraklarının satın alındığını görüyoruz. Köy kahvelerinde “tarlaların dönümü şu kadar liraya satın alınır” diye ilanlar var.

Bu bizim tarımda, ne duruma düştüğümüzün en çarpıcı göstergesidir. Bunu utanç verici buluyorum. Nasıl büyük marketlerle mahalle bakkallarımız yok ediyorsak. Kırsal alanlarımızda da insanlarımızın bugüne kadar canları pahasına sahip çıktıkları çiftçilerimizin elinden alınıyor. Bu ülkemizde uygulanan  bilinçli olarak kötü yapılan tarım politikasının sonucudur.

CHP KONUYU GÜNDEME GETİRDİ 

Siyasi anlamda dönüştürülemeyen Trakya insanını AKP ekonomik olarak yok ederek ele geçirmek istiyor. Ben bunu uzun yıllardan bu yana dillendiriyorum. Bütün çabama rağmen sesimi dinleyen olmadı. Benim Partim CHP bu konuda elinden gelen gayreti gösterdi. Bu konu ile ilgili geçen yıl CHP Genel merkezinde yapılan toplantıya konuşmacı olarak davet ettiler.

Ben sorunu detayları ile anlattım. Partimin yetkilileri bu konuyu dillendirdiler. Buna en yakın örnek olarak seçime kısa süre kala CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’ta konuyu bir kez daha kamuoyuna duyurdu. AKP’nin bölgemiz tarımını yok eden politikalarını engelleyemedik.

İNSANLAR YOKSULLUŞTIRILARAK KENDİLERİNE MUHTAÇ EDİYORLAR

Onlar insanları fakirleştirerek kendilerine muhtaç etmek istiyorlar. Fakir olan insanlar bir torba makarnaya bir ton kömüre muhtaç duruma geldikten sonra ülkemizde sadaka toplumu yaratılmış oluyor. Böylece AKP’nin tuzağına düşmüş oluyorlar. Trakya’da el değiştiren, satılan tarlalar 290 bin dekara ulaştı. Bu çok büyük bir rakam Tarım bakımından yavaş yavaş yok ediliyoruz.  Osmanlı devletinde olduğu gibi Ülkenin doğusunda ağalık düzeni batıda beylik düzeni devam ediyor. dedi

 

 

 

800 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle