Hoşgeldiniz  

Akıncılar köyünden Tarihe Saygı Turu

admin | 07 Nisan 2018 | Genel, kültürel, turizm, yaşam A- A+

Akıncılar Köyü Muhtarlığı Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılında vatandaşları “Tarihe Saygı” turları ile zaferin yaşandığı topraklarla buluşturuyor. Gelenekselleşen geziler kapsamında tarihi ve manevi değerlerin yaşatılmasının amaçlandığını belirten Akıncılar Köy Muhtarı Ömer Ergin, kültür turlarının imkanlar dahilinde süreceğini söyledi.

Meriç Akıncılar Muhtarlığı, Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılında kadın, erkek tüm köylülerini  “Tarihe Saygı” turları ile zaferin yaşandığı topraklarla buluşturuyor. Akıncılar Köyü Muhtarlığı’nın her yıl düzenlediği kültür turları ile vatandaşlar tarihi ve kültürel öneme sahip mekanları tanıma fırsatı buluyor. Bursa, Bolu, Gökçeada, Bozcada, Aydın, İzmir, Kırklareli, Ankara’nın yanı sıra, Anıtkabir ve Çanakkale Şehitler Abidesi en çok ilgi gören noktalar arasında yer alıyor.

Akıncılar Muhtarı Ömer Ergin, son olarak gerçekleşen “Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılında Tarihe Saygı” gezisi ile kültür turlarına erkek ve kadınların katıldığını ifade ederek, “Tüm Akıncılar halkının tüm Türkiye ve özelliklede Çanakkale’yi görmesini hedefliyorum” dedi.

Çanakkale’nin emperyalizme karşı Türklerin ilk karış duruş mücadelesi sergilediklerini belirten Ergin,  “Her karış toprağında Şehit kanı olan Çanakkale, savaşın ne demek olduğunu gösteren bir açık hava müzesi. Çekilen acıların, zorlukların, yitip giden binlerce yaşamın ve kahramanlığın ne demek olduğunu Çanakkale özetliyor” ifadelerini kullandı.

558 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle