Hoşgeldiniz  

Akmeşe; “Edirneliler kimi isterse adayımız o isim olacak”

admin | 05 Kasım 2018 | BÖLGE, Genel, Siyaset, yaşam A- A+

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe düzenlediği basın toplantısında 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimler de Edirne’nin AK Belediyecilikle tanışacağını, ilimizin hizmet hasretinin sona ereceğini ifade ederek “Biz Edirne’yi Edirnelilerle beraber yönetmek istiyoruz. Bunun için Edirneliler kimi isterse onu Belediye Başkan Adayı yapacağız. Edirneliler kimi aday görmek istiyorsa mutlaka AK Parti’nin adayı o arkadaş olacak. Bu davaya gönül veren, Edirneliler’in sevdiği Edirne’yi kucaklayabileceğin arkadaşla biz bu süreci sürdüreceğiz. 31 Mart’ta biz başarılı olacağımıza teşkilat olarak inanıyoruz.” dedi.

“Adaylığım söz konusu değil”

İl Başkanlığı görevinin onurlu bir görev olduğunu belirten Akmeşe; İl Başkanlığı çok onurlu bir görev. Şu anda Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil ediyorum. Bundan daha onurlu gururlu görev yok. Aday adayı olmayacağımı söylemiştim. Ama Edirneliler isterse, o da yetmez Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız izin verirse ona söyleyecek lafımız yok. Bize görev verildiğinde onu layıkıyla yapmak bizim için onurdur. Şu anda adaylığım söz konusu değil” diye konuştu.” Dedi.

“AK Parti’de Aday Adaylık süreci Başladı”

AK Parti’de Belediye Başkanlığı, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylık sürecinin başladığını ifade eden Akmeşe; “Aday adaylığı belediye başkanlıkları için 5 – 12 Kasım 2018, belediye ve il genel meclisi üyelikleri için aday adayları 5 Kasım – 3 Aralık 2018 tarihlerinde başvurularını yapabilir. Başvurular hafta sonları da kabul edileceğinden teşkilat binaları açık ve müracaat almaya hazır tutulacak. Belediye başkanlığı aday adaylığı için müracaat edecek teşkilat mensuplarımız da görevlerinden istifa edecek. Bir hafta süre var. Başvuru yeri, şekli, başvuruya eklenecek belgeler hususunda bilgi veren Akmeşe, adaylık başvuru aidatlarının da, “Büyükşehir belediye başkan adaylıkları için büyükşehir belediye başkan adaylarından 10.000 TL, il belediye başkan adaylıkları nüfusu 100 binin üzerinde olan illerde 5.000 TL, nüfusu 100 bin ile ve az olan illerde 3.000 TL, ilçe belediye başkan adaylıkları için nüfusu 200 binden fazla olan ilçelerde 3.000 TL, nüfusu 50 binden -200 bine kadar olan ilçelerde 2.500 TL, nüfusu 50 bin ve daha az olan ilçelerde 1.500 TL, belde belediye başkan aday adaylarından 1.000 TL. Belediye ve İl genel Meclis Üyeliği adaylık başvuru aidatları da; büyükşehirlerdeki belediye meclisi adaylarından 1.000 TL, İl genel meclisi üyesi ve büyükşehir olmayan diğer illerin belediye meclisi üyesi aday adaylarından 500 TL. Kadın aday adayları için başvuru aidatları belirlenen miktarın ½ , engelli aday adayları için de ¼ oranında uygulanacak.

“Whatsapp Fikir Hattı açtık ve süreci Edirneliler’le beraber götürmek istiyoruz.”

0 542 213 69 00 bolu Whatsapp Fikir Hattı açtık ve süreci Edirneliler’le beraber götürmek istiyoruz. Onların fikirleri, yönlendirmeleri çok önemli. Broşürle de bastırdık. Bu hatta olumlu olumsuz birçok mesaj geldi. Bize doğru fikirler veriyorlar.’ Edirne konuşuyor’ diyerek broşürler de bastırdık. Edirneliler ne derse süreçte o olacak.

“AK Partili belediye başkanımız Edirneliler’in takdirini kazandı.”

İpsala’da lisanslı depoculuk bugün alımlara başlıyor. AK Partili belediye başkanımız Edirneliler’in takdirini kazandı. Bugün alımlara başlayacak olan lisanslı depoculuk Türkiye’de belediyenin yaptığı ilk tesis. Sadece çeltiğini koymuyor, çiftçimiz 9 ay faizsiz kredi kullanabilir. Bir sürü faydalı imkânları var. Lisanslı depoculuğun İpsala’ya ilimize üreticimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

334 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle