cof

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen Yerel Seçimin yankıları sürüyor. AK Parti İl Binasında gerçekleşen basın toplantısına AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, Cumhur İttifakının adayı AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz, AK Parti Edirne Medya Tanıtım Başkanı Ali Soydan ve parti yöneticileri katıldı. Edirne’de AK Parti olarak oyların yükseldiğine dikkat çeken Akmeşe; “Biz Edirnelilerin hizmetten yana oy kullanmasını beklerdik. Özellikle 1. Murat, Fatih ve Şükrüpaşa Mahallelerinde sandığa baktığımız zaman biz bunun karşılığını göremedik. En çok şikayet edenler CHP’ye oy verdiler. Milletimizin tercihine biz saygı duyuyoruz.” dedi.

“31 Mart’ta sandığa giden bütün seçmenlerimize teşekkür ediyorum. AK Parti olarak oyumuzu arttırmamıza rağmen hedefimiz olan Edirne Belediyesini alamadığımız için bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Çok çalışmamamıza rağmen Edirne Belediyesi’ni Koray kardeşimizle beraber kazanamamamızın üzüntüsünü yaşıyoruz. AK Parti kurulduğundan bu yana Edirne Merkez ve il genelinde en yüksek oy oranına erişti. Merkez Belediyeyi kazamadığımız için üzüntülüyüz. Buna rağmen Keşan gibi büyük bir ilçemizi tüm itirazlara rağmen 23 oy farkı ile kazandık. Keşan’lılara hayırlısı olsun. Bunun yanında Havsa Belediyesi ve Lalapaşa Belediyesi’ni de almış bulunuyoruz. Elimizde olan 3 belediyeyi de maalesef (İpsala,Enez ve Meriç) kaybettik. Biz bunları hem kendi içimizde hem de Genel Merkezimizde değerlendireceğiz.” Dedi.

Edirne genelinde 1076 sandıkta 312 bin 211 seçmenin olduğunu ve bunların yaklaşık 261 bin 201’inin oyunu kullandığını ifade eden Akmeşe, “Bunun 91 bin 843’ünü AK Parti olarak biz aldık. 112 bin 789’unu da CHP aldı.  Edirne Merkez ilçede de 130 bin seçmenimiz var. Köylerde ise 17 köyde AK Parti olarak birinci çıktık. 20 köyde de CHP 1.inci çıktı. Ama oy oranlarımızda eskiye göre artış olduğunu göreceksiniz. Dedi.

Yerel Seçimde Merkez ilçenin de önemine vurgu yapan Akmeşe; “Koray Başkan Cumhur ittifakımızın Belediye başkan adayı olarak gerçekten onun şahsında bu seçimde görev alan, destek olan ve var gücünle çalışan bütün teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Başta Koray başkan olmak üzere tüm arkadaşlarımız yoğun bir tempo ile çakıştı. Maalesef istediğimiz neticeyi alamadık.   Edirneliler de tercihini tekrar CHP’li Recep Gürkan’dan yana kullanmış oldu.” Dedi.

“En çok şikayet aldığımız bölgeler Recep Gürkan’a oy verdi”

Seçim çalışmalarını yaparken halktan en çok şikayet aldıkları bölgelerden CHP’nin adayı Recep Gürkan’a en çok oy çıktığını belirten İl Başkanı AKMEŞE; “Özellikle 1. Murat, Fatih ve Şükrüpaşa Mahallelerinde sandığa baktığımız zaman biz bunun karşılığını göremedik. En çok şikayet edenler CHP’ye oy verdiler. Milletimizin tercihine biz saygı duyuyoruz.”dedi.

Edirne Merkezde bulunan 356 sandıkta kullanılan 97 bin 252 oydan 94 bin 471 oyun geçerli olduğunu belirten Akmeşe; “Kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı adayı Koray bey 38 bin 555 (%40.81),  Millet İttifakı adayı Recep Gürkan da 42 bin 388 (%44.87) oy aldı. Biz Edirnelilerin hizmetten yana oy kullanmasını beklerdik. Çünkü Edirne’nin kangren olmuş bir sürü sorunu var. Bizim amacımız hem yaşanılır bir şehir, hem de Edirne’ye hizmet etmektir. Demek ki eksiğimiz olmuş. Bundan sonraki seçimlerde de Edirne’mize en güzel gereken ilgi ve alakayı göstereceğiz.” dedi.

Koray Uymaz; “Bu seçimde herkesin gönlünü kazandım”

Yerel Seçim sonucunda kendisine oy veren yada vermeyen herkesin gönlünü kazandığını ifade eden Cumhur ittifakının adayı Av. Koray Uymaz; “Edirne’de kapsamlı ve planlı bir çalışma yapmaya çalıştık. Edirne’nin sorunlarına temas edip, neler olabileceğini, gerçekten, hayatın içerisinde ne sorunlar olabileceğini bu süre içerisinde tespit etmeye çalıştık. Vatandaşlarla beraber oldukça da bu sorunların neler olabileceği ortaya zaten çıktı. Biz projelerimizde hayatımıza etki edecek hizmetlerden bahsetmeye çalıştık. Yaklaşık olarak 7 aydır Yerel seçim çalışması yaptık. Ama adaylığımızın açıklandığı 10 Aralık’tan itibaren hiç durmadık ve hep çalıştık. Bunu da herkes gördü ve biliyor. Bütün teşkilat kademelerimiz de büyük özveriyle bu çalışmanın içinde yer aldı. Bu seçim sonucunda bana oy veren ve vermeyen herkesin gönlünü kazandım. Yaptığımız çalışmayla da bir şeylerin değiştirilebileceğini gösterdik. Türkiye’de seçim çalışmaları yapılırken bizim Edirne’de daha fazlasını yapmamız gerektiğini biliyorduk. Edirne’de yaşayanlar için belediyenin önemini biliyorduk. Bu yüzden çok fazla enerji ve güç ortaya koyduk. Edirne’de yapılabilecek, söylenebilecek her şeyi söylemeye çalıştık. Bu konuda vatandaşımızın teveccühünü de kazandığımızı düşünüyorum.”dedi.

“Bundan sonra her şeyin takipçisi olacağım”

“Bu seçim çalışmalarının nasıl olabileceğini kazanan başkana da göstermiş olduk.”  Sözleriyle konuşmasına devam eden Uymaz; “İnsanlarla temasın nasıl olabileceğini, İnsanların gönlünü almanın hizmet etmekten daha fazla önemli olduğunu kazanan başkana göstermiş olduk. İnşallah bundan sonra bugüne kadar Edirne’ye yapılmayan hizmetler yapılır. Biz Edirne’ye yapılacak her hizmetin hayatı rahatlatacağını düşünüyoruz ve inanıyoruz. Ben adaylık sürecimde Recep Gürkan ve kendimle ilgili söylediğim her şeyin bu süreçte ve bundan sonra da takipçisi olacağım. Onun verdiği sözlerinde takipçisi olacağım. Biz Edirneliler bir söz verdik ve “Seçimden sonra da berber olacağız” dedik. Bu gece de en çok oy aldığımız Yıldırım programımız var. Seçim sürecinde bütün teşkilatlarımız çok büyük efor sarf etti. Buradan hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Edirne böyle bir çalışmada neler yapabileceğini gösterdi. Cumhur ittifakında özellikle MHP’deki kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. “Nasıl beraber çalışılır”ı AK Parti ve MHP olarak herkese gösterdik. Onlardan güç aldık ve enerji aldık. Onlarla birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşadık.” Dedi.

Toplantı sonunda İl Başkanı İlyas Akmeşe ve Cumhur ittifakının  adayı AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz ile Basın mensupları günün anısına hep beraber fotoğraf çektirdi.

Basın toplantısından sonra Cumhur İttifakının adayı Ak Parti Belediye Başkan Adayı AV. Koray Uymaz  MHP İl Başkanlığına teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz