atamızın 77. yıldönümü (9)

 

 

 

 

 

 

10 Kasım Atatürk’ü anma töreni ilk olarak Atatürk anıtı önünde yapıldı. Çelenk sunumunun ardından saat 09.’u 5 geçe siren sesiyle törene katılan ve çevredeki vatandaşlar iki dakikalık saygı duruşunda bulundu. Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile bayraklar yarıya indirildi. Buradaki törene, Edirne Milletvekili Erdin Bircan  ve Rafet Sezen, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Garnizon Komutanı Tuğ. General Hidayet Arı, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Başsavcı Muammet Savran İl Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan,  askeri erkan, daire müdürleri, öğrenciler ve halk katıldı.

atamızın 77. yıldönümü (2)

 

 

 

 

 

 

 

Buradaki tören sonrası Edirne Belediyesindeki Atatürk Odası ziyaret edildi. Vali Şeref defterini imzaladı. Daha sonra etkinliklere Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemalettin Salonunda devam edildi. Buradaki tören saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Daha sonra Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencisi Alp Yakova günün anlamını belirten konuşma yaptı. Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetini çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak olduğunu belirterek,” Mustafa kemal Atatürk asrın dehası olarak kabul edilmiştir” diyerek Atatürk’ün istiklal savaşını başlattığı döneme değindi. Atatürk’ün Yurtta barış dünyada barış diye yola çıktığını, Atanın askeri bir deha olduğunu belirtti.

atamızın 77. yıldönümü (7)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Garnizon komutanlığı adına söz alan Tankçı Üsteğmen İsmet Sezgin, Mustafa kemal Atatürk’ün halkın bağrından çıktığını, dünyanın hayranlık duyduğu müstesna bir lider olduğunu belirterek,” Atatürk müstesna bir asker Atatürk’ün bu üstün vasıfları kazanmasında en önemli etken ise Asker olmasıdır “diyen Sezgin Atatürk’ün başarılarından ve askeri dehası ile İstiklal savaşındaki üstün başarılarına değindi.

atamızın 77. yıldönümü (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Törende daha sonra Simay Gaspak tarafından Halide Nusret Zorlutuna’nın  “ Yaşıyor içimizde “ adlı şiiri okundu.

Yıldıım Beyazıt Lisesi öğrencilerince hazırlanan Atatürk Oratoryası sunuldu. Müzik öğretmeni Emre Kanık yönetimindeki Koronun sunduğu Atatürk’ün sevdiği şarkılarla tören son buldu.

atamızın 77. yıldönümü (4)

 

 

 

 

 

 

 

atamızın 77. yıldönümü (1)

 

 

 

 

 

 


atamızın 77. yıldönümü (5)

 

 

 

 

 

 

atamızın 77. yıldönümü (6)

 

 

 

 

 

atamızın 77. yıldönümü (8)