cof

Edirne’nin sevilen ismi Av. Koray Uymaz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlerde AK Parti’den Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. AK Parti İl Başkanlığına eşiyle gelen Av. Koray Uymaz başvuru formunu İl Başkanı İlyas Akmeşe’ye verdi. Aday Adaylığı konusunda açıklama yapan Uymaz; “AK Parti’nin kuruluşundan beri yürüttüğüm siyasi mücadelem içerisinde AK Parti’nin Edirne ilk kurucuları arasında bulundum. Teşkilatın çeşitli kademelerinde görev aldım.

Şimdi de Edirne Belediye Başkan Aday adayı olarak müracaatımı yapıyorum. Siyaset yolculuğumuzda Edirne’ye hizmetten başka bir şey düşünmedik. Yıllardır Edirne’de yaşayan toplumun her kesimiyle iç içe olduk herkesin sorunlarıyla ilgilendik. Biz bu şehri ve bu şehirde yaşayanları gönülden seviyoruz. Sorunu çözemediğimiz insanlara da güler yüz

gösterdik. Bu güne kadar partimin genel merkezinin verdiği bütün görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. AK Parti’de aldığım her görevden onur duydum. AK Parti’nin milletin partisi olma ve millet için mücadele etme ilkesi doğrultusunda AK Parti’nin bir neferi olarak çalışmalarımı devam ettirdim. Genel merkezimin partimin karar organları beni belediye başkan adayı olmama layık görürlerse seçimi kazanmak için gece gündüz çalışacağım. AK Partili bir belediye için bıkmadan usanmadan mücadele edeceğim. Partimizin vereceği her karar bizim için en uygun karardır.

Edirne gerçek anlamda hizmete susamış durumdadır. Edirne değişime hazırdır. Gezdiğimiz her yerde Edirne’de yaşayanların değişimi istediğini görmekteyiz. Edirne Anadolu’nun birçok şehrinden hizmet anlamında geride kalmış durumdadır. Yapacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz var. Fakat yapacağımız en önemli iş insanımızın gönlüne girmek olacaktır. İnsan odaklı olmayan hiçbir proje hizmet odaklı olmayan hiçbir çalışma sonuç vermemiştir. Partimizin tevdii edeceği adaylık görevini layıkıyla yerine getireceğimizi belirterek Edirne’de değişim zamanı diyoruz.” Dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz