Hoşgeldiniz  

“Ayhan Can” Güven Tazeledi

admin | 04 Şubat 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, kültürel, Magazin, Sağlık, Siyaset, yaşam A- A+

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin yapılan Olağan Genel Kurulunda başkanlığa üyelerin büyük desteğiyle mevcut başkan Ayhan Can seçildi.

Edirne’nin merkezinde bulunan ve A’dan Z’ye Yenilenen salonu ile modern bir görünüme kavuşan, 1. Küçük Sanayi sitesi Keyif Düğün salonunda gerçekleşen Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Olağan Genel kuruluna Edirne AK Parti Milletvekili Rafet Sezen, Edirne Esnaf Odaları Birlik Başkanı Emin İnağ, Trakya Esnaf Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı İsmail

Atakan, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Ticaret ve Sicil Müdürü İsmail Eser,  S.S. Pınarhisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi İbrahim Erdem Çobanoğlu, Halk Bankası Edirne Şubesi Adına Ali Fahri Öztürk, İpsala Esnaf Odası Başkanı İlhan Dalkıran, ETUS Başkanı Hakan Giyik, Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Fikret Üstev, Demirciler-Kaynakçılar Odası Başkanı Hayri Sonterler, Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hakan Fındıklı, Edirne Şoförler ve

Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, Edirne Köy-Koop Başkanı Ahmet Erken,  Edirne Esnaf Kredi Kefalet Odası Avukatı Koray Uymaz, Edirne Bakkallar Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, 1.Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Erol Özçakır, Edirne AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Secaattin Uyur, Lalapaşa AK Parti İlçe Başkanı İsmail Arslan, İyi Parti Edirne İl Teşkilatı, Edirne Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Canbaz, Edirne İnşaat Sanatkarları ve Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özkan, S.S. Edirne 22 Seyahat Koop. Başkanı Mustafa Kayitbay, STK Temsilcileri, Oda Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun katılımın olduğu Kongre’nin açılışını İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun yaptı. Daha sonra Açılış Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, Kongrenin tüm üyelere ve Odaya hayırlı olmasını temenni etti. Ardından Divan Heyeti belirlendi. Divan Başkanlığına S.S. Pınarhisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi İbrahim Erdem Çobanoğlu, Divan Başkan Vekilliği’ne İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Koop. Başkanı İlhan Dalkıran seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 2017 Yılı yönetim kurulu Çalışma Raporu ve Denetim Kurulunun raporu, 2017 yılı banço ve gelir-gider tabloları okunarak oylandı.Okunan raporların ve hesapların müzakere edilerek kabulü veya reddi hakkında karar alındı. Daha sonra Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibrası gerçekleşti. Gündemin 8. Maddesinde 07 Ağustos 2017 tarih ve 2017/07 sayılı TESKOMB Genelgesi kapsamında gerçekleştirilen kooperatif takibinde bulunan alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin uygulamanın görüşüldü ve genel kurulun onayına sunuldu. 2018-2019-2020 yılları Olağan Genel Kurullarının birleştirilerek 2021 yılında yapılması oy birliği ile kabul edildi. 2018-2019-2020 yılları tahmini bütçeleri ayrı ayrı görüşülerek karara bağlandı. Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetim Kurulu Üyelerine 2018-2019 ve 2020 yıllarında ödenecek aylık ücret veya huzur hakları ile yollukları belirlendi.

 

“Ayhan Can’a Başarılarından dolayı Şilt Verildi.”

1 Mart 2012 yılından bu yana görevde olan Başkan Ayhan Can ve ekibine 29. Bölge Birliği adına Edirne’de ki başarılı çalışmalarından dolayı  Şilt verildi. Başkan Can’a şilti Edirne Milletvekili Rafet Sezen

takdim etti.

Rafet Sezen; “Kanımızın son damlasına kadar vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Kongreye katılan Milletvekili Rafet Sezen salonda yaptığı konuşmada; Ayhan Can ve ekibine başarılar dileyerek; “ Edirne milletvekiliniz olarak her zaman dizlerin yanındayım. Burada olamasam bile gönlüm sizlerle beraber. En ufak bir sıkıntınızda, probleminizde yapabileceğim ne varsa elimden gele gayreti sarf etmeye bugüne kadar çalıştım, budan sonra da devam edeceğim. Bundan şüpheniz olmasın. Bana düşen her konuda sizlerin yanındayım. Bu vesileyle ülkemizde yaşanan bildiğiniz gibi Afrin’de ki şehitlerimiz, Çukurca’daki şehitlerimiz, ülke genelinde terörle mücadele ederken şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimize de Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun diyorum. Gazi kardeşlerimize de şifalar diliyorum. Bu vatan bizim, Vatana sahip çıkmak ta hepimizin görevi. Biz kanımızın son damlasına kadar vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ardından Seçime geçildi. Seçime tek listeyle gidildi. Açık oylama usulüyle yapılan seçimlerde, 1 Mart 2012 yılında göreve başlayan başarılı başkan Ayhan Can tekrar başkanlığa seçildi. Yönetim Kurulu; Ayhan Can, Fevzi Göktaş, Hasan Damak, Mehmet Ali İpek, Yunus Ayırbaz’dan oluştu. Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yapılan Olağan Genel Kurulunun bir sonraki seçimi 2021 yılında yapılacak.

Gazetemize açıklama yapan Ayhan Can;  “Genel Kurulumuza katılan, tüm üyelerimize, Oda Başkanlarımıza, Siyasi Parti Temsilcilerimize, Dernek Yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bugün bu salondan tek bir mesaj çıktı. O da “Birlik ve beraberlik” mesajıdır. Bugüne kadar hiçbir esnafımıza ayrım yapılmadan kooperatifimizce hizmetlerimiz devam etmiştir ve edecektir. 2018 yılının tüm Edirne esnaf ve sanatkarlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

2067 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3128
EURO 6,0353
BIST 102.338
ALTIN 229,3684

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle