Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Çeltiğin ve Ayçiçeği’nin Başkenti Edirne’ye geldi.  Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal tarafından karşılanan Bakan Pakdemirli ilk olarak AK Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti. Edirne’de AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Pakdemirli’yi  İl Başkanlığı önünde AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz, Merkez İlçe Başkanı Çağrı Muştu ve Parti yöneticileri karşıladı.

“Ak Parti’ye destek istedi”

Pakdemirli, İl Binasında yaptığı konuşmada; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Edirnelilere selam getirdiğini söyledi.  Pakdemirli konuşmasında; Ayçiçeğinin anavatanı,Tarımın başkenti  Edirne gibi çok önemli bir şehirde olmanın mutluluğu içindeyim. Edirne bugüne kadar Yerelde hak ettiği hizmeti maalesef alamadı. Buradan Edirnelilerden hak ettiği hizmeti alabilmesi için AK Parti’yi desteklemesini rica ediyorum. Bakın Türkiye koalisyonlarla hep kötü yönetildi. 16 yıldır iktidarda olan AK Parti ile ülkemiz istikrara kavuştu.” Dedi.

Alipaşa esnafından Bakana büyük ilgi

AK Parti İl Başkanlığı ardından tarihi Alipaşa çarşısındaki esnafı da ziyaret eden Pakdemirli, esnafla sohbet edip onların sorunlarını dinledi. Pakdemirli esnaftan lokum ve kestane satın alarak gazetecilere ve vatandaşlara ikram etti.

Ardından Tarım Orman Sektör Toplantısı ve Tapu Dağıtım törenin yapılacağı Edirne Ticaret Borsası’na hareket eden Bakan Pakdemirli’yi burada Borsa Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım ve Borsa Yönetimi ile oda üyeleri karşıladı.

Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret eden Pakdemir’li Borsa  Başkanı Özay Öztürk’ten çalışmalar hakkından çeşitli bilgiler aldı.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Sn Çağrı Muştu ile Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye Osmanlıspor atkısını hediye ettiler.

Tarım ve Orman Bakanı Sn. Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin katılımları ile Edirne Ticaret Borsasında gerçekleştirilen Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısına katılan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ŞAPÇI, Bakan Pakdemirli’den Hamzadere Barajı ve Sulama Kanallarının tamamlanıp Bölgemize Katma Değeri Yüksek tarım ürünlerinin üretilmesi konusunda destek istedi.”