Hoşgeldiniz  

 Firmanızın Tanıtımı için BİZ VARIZ...                              Edirne AJANS Medya Grubu                                       0 284 214 24 04 - 225 00 25

TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN

Balkanlarda Türk Edebiyatı konulu konferans

admin | 17 Aralık 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Balkanlarda Türk Edebiyatı konulu konferans (1)

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof.Dr Fehmi Yıldız Konferans Salonunda Balkanlarda Türk Edebiyatı konularını kapsayan bir konferans gerçekleşti. Prof. Dr. İrfan Morina’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa  Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Prof. Dr. Ahmet Günşen,Prof. Dr. Yüksel Bayrak,Prof Dr. Yeşim  Yeşiloğlu, Prof Dr. Berkan  Demira, Doç. D. Rıdvan Canım, Doç Dr Fahri  Türk,T Doç. Dr. Esat Can, Doç. Dr.  Levent Doğan,Doç. Dr. Oğuzhan Durmuş ile Edebiyat Fakültesi öğrencileri katıldı.

Balkanlarda Türk Edebiyatı konulu konferans (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk olarak Konuşmacı İrfan Morina’nın özgeçmişi okundu. Balkan Edebiyatı konusunda sayısız eserleri olan Morina slâyt gösteriminde yaptığı konuşmasında ilk olarak Balkan Devletlerinin coğrafi durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Daha sonra Osmanlı devleti döneminde balkan ülkelerinde yetişen Türk Şairleri hakkında bilgi veren Morina, Balkanlardaki Türk Şairlerinin Türkiye’de çok iyi tanıtılması gerektiğini belirtti. Daha sonra şairleri isimleri ile sayarak eserleri hakkında bilgi verdi.

Balkanlarda Türk Edebiyatı konulu konferans (3)

868 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 4,7223
EURO 5,5484
BIST 101.138,08
ALTIN 198,1338

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©