Hoşgeldiniz  

Bando ve Ciğer Festivalinde Tarihi Köprüler Rengarenk

admin | 12 Mayıs 2018 | BÖLGE, Genel, kültürel, SPOR, turizm, yaşam A- A+

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen 8. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali kapsamında yurtiçi ve yurtdışında gelen bando ekipleri; tarihi Meriç Köprüsü’nde rengarenk bir görüntü sergiledi.

                Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen 8. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’nin ikinci günü bando ekiplerinin gösterileriyle devam etti. Karaağaç yolu üzerine Dünyanın En Büyük Tavası’yla Guinness Rekorlar Kitabı için yapılacak olan rekor denemesi öncesinde; yurtiçi ve yurtdışından festivale katılan 12 bando ekibi; tarihi Meriç Köprüsü’nden geçit yaptı. Bu esnada köprü üzerinde renk cümbüşü yaşandı. Yaşanan bu renk cümbüşüne; bando ekiplerinin çaldığı muhteşem parçalarda eşlik etti. Edirneliler ise bu anı telefonlarıyla görüntüledi. Ekiplerin geçişi sırasında Meriç Köprüsü bir süreliğine trafiğe kapatıldı.

8.Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali Saat: 17.00’da Zübeyde Hanım Parkı önünde toplanan kortej; bando ekipleri eşliğinde Mega Parka doğru hareket etmesi ve saat 20.30’da Saraçlar Caddesinde düzenlenecek olan Bando Ekiplerinin gösterisi ile devam edecek.13 Mayıs Pazar Günü Saat: 14.00’te Saraçlar Caddesinde festivale katılan Bando Ekipleri, Edirnelilere unutulmaz bir konser verecek.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,7605
EURO 6,6750
BIST 98.383,10
ALTIN 227,9458

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle