8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Edirne Saraçhane stadında Bayanlar Futbol karşılaşması gerçekleşti.
Saraçhane stadında Büyük Altay ve Edirne gücü spor Bayan müsabakasına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Çevik Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları Selçuk Çakır ve Hakan İşcan, Edirne Spor Kulüp Başkanı Savaş Üner Şoförler Odası Başkanı Ali Şahin, ETUS Başkanı ve Edirne Belediye Meclis Üyesi Hakan Giyik ile birlikte spor severler katıldı.

8 mart Dünya Kadınlar günü gibi anlamlı bir günde gerçekleşen Bayanlar Futbol karşılaşmasında iki takım sahaya ellerinde karanfillerle çıktı. Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Çevik Gürkan, karşılaşmanın başında saha içerisine seremoniye katılıp iki takıma başarılar diledi.

Gürkan’a spora verdiği destek nedeniyle Teşekkür plaketi takdim edildi.

Futbol ile arasının iyi olmadığını ifade eden Gürkan; “iki kere futbol oynadım. Birinde sol ayak bileğimi, ikincisinde de sağ ayak bileğimi kırdım.”dedi. Eşi ile aynı takımda oynamayı tercih eden başkan Gürkan Saha içerisinde Futbol topuyla bir kaç klas hareket yapıp, sık sık eşine de pas atarak futbol özlemini giderdi. Başlama vuruşunu Eşi Esra çevik ile yapan Gürkan, iki takıma da başarılar diledi.

Edirne Gücü spor Kulübü Başkanı Efe Aktuğ yaptığı açıklamada; “Biz bu organizasyonu uzun zamandır düşünüyorduk. Bugün Dünya Kadınlar Günü olması nedeniyle bu müsabakayı bu anlamlı günde gerçekleştirdik. Sayın Başkanımızın katılımı bizleri son derece mutlu etti. Hava da çok güzel. Bu havanın sonu Bahar gibi. Futbol deyince akla sadece erkekler gelmemeli.Bayanların da başarılı bir şekilde oynadığı bir spor dalıdır. Bayan futbol takımımıza Edirne’li bayanlardan büyük bir ilgi var. Her geçen gün yeni kayıtlarda alıyoruz. Şu an için 30’a yakın bir kaydımız var.”dedi.

Bayanlar futbol karşılaşması Büyük Altay ve Edirne gücü spor Bayan müsabakası…

Posted by Necmi Engin on Friday, 8 March 2019

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz