Hoşgeldiniz  

 Firmanızın Tanıtımı için BİZ VARIZ...                              Edirne AJANS Medya Grubu                                       0 284 214 24 04 - 225 00 25

TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN

Beykent Koleji’nden Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı

admin | 12 Mart 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, kültürel, Magazin, Sağlık, yaşam A- A+

Özel Edirne Beykent Koleji ve Fen Lisesinde 12 Mart Pazartesi Günü İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı düzenlendi.

 

Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı günlerde milli bilinci ve ruhu canlı tutmak için yazılan İstiklal Marşı’mızın önemini hatırlatmak ve bu milli destanı yazan Mehmet Akif ERSOY’u bir daha anmak amacıyla hazırlanan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Sinem ÖZEL ve Banu BALCI’nın rehberliğinde hazırlanan programda, Tarih öğretmeni Esme AKSU, “İstiklal Marşı’nın Tarihi Zemini” adlı konuşmasını yaptıktan sonra 9 ve 11. sınıf öğrencileri tarafından İstiklal Marşı’nın yazılış hikayesini anlatan tiyatro oyunu sergilendi. Tiyatro gösterisinin ardından 11. sınıf öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı oratoryosu okundu ve program 11.sınıf öğrencilerinden Yağmur İŞBİLİR’in “Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak” adlı şiiri seslendirmesiyle son buldu.

332 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 3,9871
EURO 4,9275
BIST 116.602,82
ALTIN 172,7418

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©