Kariyer planlamanın insan hayatındaki önemini ve kariyer planlamada doğru yönlendirmenin etkisini vurgulamak amacıyla Özel Edirne Beykent Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerine “KARİYER GÜNÜ” etkinliklerinin ilki 23 Aralık Çarşamba günü düzenlendi.

??????????

 

 

 

 

 

 

 

 

Beykent Okulları Rehberlik Birimi tarafından öğrencilere yapılan anket ile onların en çok ilgi duydukları ve bilgi almak istedikleri meslekler belirlendi. Belirlenen mesleklerden uzmanların daveti ile her yıl 2 defa yapılan  “Kariyer Günü” etkinliğinin ilki her yıl olduğu gibi bu yıl da  etkili bir şekilde tamamlandı.

??????????

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümünden Doç. Dr. Yalçın KAYA, Özel Trakya Hastanesinden Uzman Diyetisyen Rucinan ERGÜN ve Avukat Suzan AKAN’ın katılımıyla gerçekleşen “KARİYER GÜNÜ” etkinliğinin sonunda farklı meslek dallarını yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler, uzmanlara sordukları sorularla merak ettikleri konularda bilgi sahibi oldular.

??????????

 

 

 

 

 

 

 

 

Rehber Öğretmen Selma ÖZER program sonunda yaptığı açıklamada, “Öğrencilerin üniversiteye hazırlık aşamasında tüm çalışmalarını takip ediyor ve onlara gelecekleri ile ilgili ışık tutmaya çalışıyoruz. Geleceğe yönelik yapılan en önemli çalışmalardan biri olan kariyer planlama ile ilgili olarak da Beykent Okulları olarak biz, öğrencilerimize her zaman destek olacağız ve bu tarz etkinlikleri bundan sonraki yıllarda da devam ettireceğiz.” dedi.

??????????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz