Hoşgeldiniz  

Beykent’te Büyük Final

admin | 29 Mayıs 2018 | Eğitim, yaşam A- A+

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı’nı başarı ile tamamlayan Özel Edirne Beykent İlkokulu 4.sınıf öğrencilerimiz, dört yıl boyunca uygulanan PYP çalışmalarından kazandıkları becerileri 25 Mayıs Cuma günü ve 26 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen iki farklı programla aileleri ile paylaştılar.

Sergi günü etkinlikleri çerçevesinde sene boyunca üstünde çalıştıkları, ‘Çocuk Hakları’ (Çocukların Karşılaştığı Zorluklar ve Riskler, Türkiye’de ve Dünya’da Çocuk Hakları) temasında edindikleri bilgileri ve yaptıkları toplum hizmeti çalışmalarını öğrenciler bilimsel bir dille sundular.Kendi hazırladıkları sunumları, kendi yazdıkları konuya dikkat çekici drama gösterilerini velileri ile paylaştılar. Programa öğrencilerin sunum becerileri damgasını vurdu.Öğrenciler sunumlarında çocukların hangi tehlikelerle karşılaşabileceklerini, çocukların sahip olduğu hakları ve hangi kurumların çocuk haklarını korumakla yetkili ve görevli olduğu bilgisini etkili bir dille izleyenlere sunarak konunun önemine bir kez daha dikkat çektiler.

Etkinliğin ikinci gününde ise öğrenciler yıl boyunca çalıştıkları Trabzon, Artvin ve Kafkas yörelerine ait halk oyunları gösterileriyle izleyenlerin karşısına çıktılar.  Programın devamında İngilizce, Almanca ve Türkçe şarkılara yer verildi. İzleyenlerin keyifli ve eğlenceli anlar geçirdiği gösterinin sonunda tüm öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından başarı sertifikaları verildi.

693 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle