Edirne Ticaret İl Müdürlüğü, gerek piyasadaki fiyat etiketi denetimleriyle gerekse Tüketici Hakem Heyeti çalışmalarıyla tüketicilerin çıkarlarını korumaya yönelik çabalarını sürdürmektedir. Tüketicilerin aydınlanmalarını sağlamayı amaç edinerek tanıtım ve bilinçlendirme faaliyetlerini sürdüren Edirne Ticaret İl Müdürlüğü “Bilinçli Tüket Bilinçli Harca programıyla kitlelere ulaşarak hem üretici/satıcılarda sorumluluk bilincinin oluşmasına hem de eğitimli, bilinçli tüketicilerin sayısının artmasına katkıda bulunmayı ilke edinmiştir.

Unutulmamalıdır ki, ekonomik faaliyetlerin nihai amacı, tüketici ihtiyaçlarının maliyet, kar ve toplumsal fayda gibi unsurlar gözetilerek karşılanmasıdır. Rekabet koşullarının son derece zorlaştığı günümüzde bu hedefe ulaşmanın yolu, tüketici mutluluğunu en üst düzeyde tutarak onların güvenini kazanmaktan geçmektedir. Tarihimizde 700 yıllık geçmişe sahip Ahilik geleneğinde tüketici hakları korunduğu gibi bugün de birçok ülkede tüketici haklarının korunması, hem kamu idarelerinin hem de özel girişimlerin öncelikli ve temel politikalarından biri haline gelmiştir.

bdr

Bu bağlamda, 17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 17:00’ da,  Edirne’ nin dinleyici kitlesi en yüksek yerel radyolardan 92.2 frekansından yayın yapan Radyo Su’ da, Edirne Ticaret İl Müdürü ve aynı zamanda Edirne Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mahmut ALTUN ve Raportör Canan ATASOY tarafından, Tüketici Hakem Heyetlerinin genel yapısı, Tüketici İşlemlerine İlişkin Temel İlkeler ve Paket Tur Sözleşmeleri hakkında tüketiciler tarafından Hakem Heyetlerine en çok sorulan soruların cevapları yapılacak canlı programında verilecektir.