“Bu Hamdi, Bu yıldırımlı HAMDİ Edirne’ye helal olsun feda olsun.. Burası Cumhuriyetin kalesidir. Teslim etmeyeceğiz. Bu ihanetin bedelini 30 Mart’ta sandığa onları gömerek vereceksiniz. ”

hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (11)

14 Şubat Sevgililer günü nedeniyle Edirne Belediyesi’nin Saraçlar caddesinde düzenlediği özel geceye binlerce Edirneli katıldı. Yabancı Grup tarafından verilen konser Edirnelilere unutulmaz bir gece yaşattı. Geceye asıl damgasını vuran olay Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin konuşması ve binlerce Edirneli’nin Sedefçi’ye;  verdiği sevgi dolu desteği oldu.

hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (56)

Sedefçi konuşmasında partisinin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Milletvekili Recep Gürkan tarafından, ihanete uğradığını belirterek;  “Bu Hamdi. Bu yıldırımlı HAMDİ Edirne’ye helal olsun feda olsun.. Burası Cumhuriyetin kalesidir. Teslim etmeyeceğiz. Biz Mustafa Kemal’in evlatlarıyız. Biz cumhuriyet’in temel direğiyiz. Bu direği ve Bu cumhuriyeti biz hainlere, adam satanlara teslim etmeyeceğiz. Ben sizin tam 4 dönemden beri hep CHP’den olmak üzere başkanlığınızı yaptım. Bu dönem de bir kez daha aday olmak onuruna erişmek istedim. Sayın Genel Başkanım, (Kemal Kılıçdaroğlu) Sayın Vekilim Recep GÜRKAN, namusları üzerine söz verdiler ve sözlerini yediler.  İhanet ettiler. Resmen Hainlik ettiler. Brutus var ya Brutus onun gibi yaptılar. Ben önce Allah’ıma, sonra halkıma güveniyorum. Ben size güveniyorum. Sizler yiğit insanlarsınız. Sizler namuslu insanlarsınız. Yürekli insanlarsınız…. Bu ihanetin bedelini 30 Mart’ta sandığa onları gömerek vereceksiniz.  

hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (10)

“ SEVGİ, DOSTLUK BARIŞ… Dünya’nın en güzel şeyi sevgidir. Allah kimseyi sevgisiz bırakmasın. Sevgili dostlarım, 20 yıldan bu yana Edirne Belediye Başkanlığını yürüttüğümü söyledim. Ben sizden şunu istiyorum, Ben sizler için değil, evlatlarımıza, torunlarımıza, Cumhuriyet kenti çağdaş kent bırakmak istiyorum. Bunun için Tüm Edirne Halkından destek istiyorum. Desteğinizi vereceğinizi gayet iyi biliyorum ve bu duygularla  gününüzü kutluyorum tümünüze saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (23)

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin konuşması vatandaşların sevgi dolu  tezahüratları ile sık sık kesildi.  20 yıldır görevde olduğu süre içinde Sedefçi’nin Edirne’de yaptığı hizmetleri unutmayan Edirneliler, bu anlamlı gecede Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin konuşması esnasında duygu dolu anlar yaşadı.   “EN BÜYÜK HAMDİ BİZİM HAMDİ….   “HAMDİ BAŞKAN BİR DAHA”… tezahüratlarıyla Sedefçi’ye büyük destek veren binlerce Edirneli, Edirne’nin geleceği için ve Sedefçi ile yeniden demek için vefa borcunu her zaman ödemeye hazır olduğunu gösterdi. 14 Şubat sevgililer günü için Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen geceye Hamdi SEDEFÇİ’nin katılacağı ve  konuşma yapacağı haberini alan Bir çok Edirneli vatandaşın düzenlenen etkinliğe sadece Sedefçi için katılması gözlerden kaçmadı.

hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (18)

Sedefçi, konuşmasını bitirdikten sonra, geceye ve geçmişe özel mesaj veren anlamlı bir şarkı ile;   Zeki Müren’in “BİZ AYRILAMAYIZ” şarkısı eşliğinde sahneden Edirne’lilere karanfiller atarak bu mutlu gününü hep birlikte paylaştı..

hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (5) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (9)

hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (12) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (13) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (15) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (16) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (17)
hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (19) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (20) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (21) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (22)
hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (24) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (25) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (26) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (27) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (28) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (34) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (35) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (37) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (39) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (42) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (48)
hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (57) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (58) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (66) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (73) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (75) hamdi sedefçi-sevgililer günü gecesi (84)