CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan 10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle yayımladığı mesajında, “  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü aramızdan ayrılışının 77’nci yıldönümünde özlemle ve hasretle anıyoruz. Atamızın ilke ve devrimleri yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.

C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Kemal Atatürk, bir asker olarak, işgal altındaki yurdunu düşmanlardan temizlemiştir. Bir lider olarak, yok olmuş bir imparatorluktan güçlü bir ülke yaratmıştır. Bir devrimci olarak, emperyalizme karşı ilk zaferi kazanmış ve tüm sömürülen ülkelere umut kaynağı olmuştur. Bir aydın olarak çağdaş bir ülke için devrimler yapmıştır.

Atatürk’ün yaptıklarının ve fikirlerinin değeri her geçen gün artmaktadır. Atamızın “Yurtta barış, dünyada barış” dış politika ilkesinden uzaklaşan savaş çığırtkanları yüzünden Ortadoğu kan gölü olmaya devam etmektedir.

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü unutturmaya çalışanlar bu beyhude çaba ile yok olup gideceklerdir. Bu ülkede hiç kimsenin gücü Atatürk’ün ismini silmeye yetmeyecektir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının yüreğine kazınmıştır Atatürk ismi ve sevgisi.

Atamızın 77’inci ölüm yıldönümünde onu özlem ve şükranla anarken, söz veriyoruz, ilkelerin ve devrimlerin ışığında kurmuş olduğun Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatacağız”