Hoşgeldiniz  

Bircan’dan Bakan’a nükleer tepkisi

admin | 17 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Bircan'dan Bakan'a nükleer tepkisi  (3)

 

 

 

 

 

 

 

Hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız’la görüşerek, Bakanlığın İğneada’ya yapmak istediği nükleer santralin neden yapılmaması gerektiğini anlatarak, Hiç bir şey insan hayatından daha değerli değildir. Nükleer santral bu bölgedeki longozların ve denizin de yok olması demek dedi.

Bircan'dan Bakan'a nükleer tepkisi  (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Milletvekili Erdin Bircan, Enerji eski Bakanı Taner Yıldız ile yaptığı görüşmede nükleerin sakıncalarını bakana bildirdi. Yıldız’ın İğneada nihai karar verilmedi. Daha fizibilite çalışmaları yapıyor. Kesin buraya yapılacak diye bir karar daha alınmadı ama buraya nükleer santral yapılabilir diye konuştu. Meclis’i temsilen Sofya’da katıldığı Güney Doğu Avrupa İş Birliği Süreci Parlamenter Asamblesi’nde (GDAÜPA) başlıklardan birinin enerji olduğunu Bakana ifade eden Bircan,  Asamble üyesi ülkeler güneş enerjisine yatırım yapıyorlar. Yeni nükleer santral çalışması yok dedi. Bakan ise güneş enerjisi için 100 bin dönüm alana ihtiyaçlarının olduğunun çok büyük maliyeti olduğunu iddia etti. Bircan Bakana, Hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir. Kullanılmayan bir sürü toprak var bunlara güneş enerjisi için paneller konabilir. Nükleer santral demek insan hayatının yanında bu bölgedeki longozların ve denizin de yok olması demek diye konuştu.

Bircan'dan Bakan'a nükleer tepkisi  (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Öte yandan Erdin Bircan Meclis’e gelerek kaydını yaptırdı. Keşan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 55 üyesini Meclis’te ağırlayan Bircan, Milletvekili kaydını ADD üyesi Keşanlılarla yaptırdı. Meclis yetkilileri Bircan’ın kaydının bu dönemki en kalabalık grupla yapılan kayıt olduğunu ifade etti. Bircan, Meclis çalışanları ve gazetecilere Edirne’nin yerel lezzetleri olan badem ezmesi ve kavala kurabiyesi ikram etti. Bircan Keşan ADD heyetine yemek verdi, heyeti Meclis’te gezdirdi.

Bircan'dan Bakan'a nükleer tepkisi  (4)

697 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle