Hoşgeldiniz  

Bölge Şampiyonu Genç Mucitten İl Millî Eğitim Müdürü’ne ziyaret

admin | 05 Nisan 2018 | Eğitim, yaşam A- A+

TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışmasında, “Dışardaki Sıcak Havanın Daralan Kesitten Geçirilerek, Kapalı Alanların Soğutulması” projesi ile Fizik alanında birinci olan Edirne Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Özgür Eren Tufan İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı ziyaret etti.

07-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Kayseri ilinde gerçekleştirilecek Türkiye Finalleri öncesinde İl Millî Eğitim Müdürümü Makam Çalışma Odasında gerçekleşen ziyarette öğrenciye, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Müdürü Metin Beyazoğlu, Fen Bilgisi öğretmeni aynı zamanda proje danışman öğretmeni Şefika Tekin ile öğrencimiz ailesi eşlik etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “TÜBİTAK yarışmalarına çok önem veriyoruz. Öğretmenlerimize, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sayın Eyüp Atvinli, tarafından eğitimler verdirdik. Amacımız ilimizden Ortaokul öğrencilerimizin bu tür yarışmalara daha çok katılım göstererek, hızla gelişen ve değişen günümüz çağında öğrencilerimizin fikirlerini yeniliklere açık tutarak geliştirmelerini sağlamak ve fikirlerini uygulanabilir duruma getirmektir.

TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında verdiğimiz emeğin karşılığını almak bizli mutlu ediyor. Tabii ki bu bizim için yeterli değil. Öğrencilerimizi bu tür yarışmalara daha çok katılım sağlamalarını teşvik etmek ve kendilerini geliştirmeleri bakımından eğitimlerimizi sürdüreceğiz. Bölge Yarışmasında birincilik elde ederek ilimizi Türkiye Finalinde temsil edecek öğretmen ve öğrencimizi tebrik ederim. Türkiye Finalinde de başarılı olacaklarına inanıyorum. Okul yönetimini, öğretmenimizi, öğrencimizi ve her zaman maddi manevi destek olan ailesine teşekkür ederek, başarılarının artarak devam etmesini dilerim” dedi.

328 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle