Bonus hocadan “sınava girecek öğrencilere motivasyon”  (2)

 

 

 

 

 

 

Bonus Hoca olarak bilinen Eğitim Uzmanı Süleyman BELEDİOĞLU Halk Eğitim Mimar Kemalettin Salonunda12.sınıf öğrencilerine konferans verdi. Sınav Stresini Yenme,Sınava Hazırlanma Teknikleri ve Motivasyon konulu konferans öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi.Konferans öncesi konuşan Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan Süleyman Beledioğlu’na katılımlarından dolayı teşekkür ederek,katılan öğrencilere şunları söyledi.  “Hayat; yüreğinizle, sevdiklerinizle mutluluğa yapılan yolculuktur. Her birimiz çok iyi biliyoruz ki yarın bugünden belirlenir. Bazen zorlu süreçlerle karşılaştığımız gelecek yolculuğunda başarı, zirveye kararlı adımlarla yürümektir. Gelecekle ilgili ideallerini doğru belirleyenler ve hedefe varmanın tüm imkânlarını sonuna kadar kullananlar için başarı kaçınılmazdır. Yapabileceğine inanmak başarının en önemli anahtarıdır. Başarının sırrı eğitimin her aşaması tabii ki önemlidir. Ancak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın toplumdaki rolünü belirlemede en belirleyici eğitim basamağı, yükseköğrenimdir. Yükseköğrenim kurumlarına girmek isteyen öğrencilerimizi zorluk algısının arttığı, stresli bir süreç beklemektedir. Öğrencilerimiz için çok önemli olan bu süreçte onların yanında olmak ve eğitimlerine katkıda bulunmak bizim en temel sorumluluğumuzdur.

Bonus hocadan “sınava girecek öğrencilere motivasyon”  (4)

 

 

 

 

 

 

 

Sevgili Öğrenciler, Geleceğiniz, kaderiniz kendi ellerinizdedir. Sizlere güveniyoruz, tercihlerinizi önemsiyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi: “Bütün ümidimiz sizsiniz.” Bizler de tüm imkânlarımızla sizlerin başarısı için çalışıyoruz. Sizin başarınız, mutluluğunuz; hepimizin başarısı ve mutluluğudur. Yıllardır canla başla hazırlandığınız, hayatınızda önemli bir dönüm noktası olarak gördüğünüz üniversite sınavlarında arzu ettiğiniz başarıyı yakalayacağınıza ve hedeflediğiniz üniversiteye gireceğinize inanıyorum. Fakat unutmamanız gereken en önemli husus da sizlerin geleceğini belirleyecek olan birkaç saatlik sınav değil, gözlerinizdeki ışık, zihinlerinizdeki birikim, yüreklerinizdeki cesarettir. Unutmamalıyız ki, her konuda başarılı olmanın temel ilkeleri kararlı olmak, pratik tekniklerle bilinçli çalışma ve kendine güvendir. Araştırmalar; stresin bilgiyi kullanmayı azalttığını, özgüveni yüksek bireylerinse sınav kaygısını daha kolay atlattığını göstermektedir.

Bonus hocadan “sınava girecek öğrencilere motivasyon”  (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de sınav stresini yenme ve moral motivasyon arttırma konularında sizlere destek olmak amacıyla, Ülkemizde eğitim alanındaki gelişmelerin öncüsü, farklı yorumlarıyla eğitimin güçlü temsilcisi, çözüm odaklı çalışmalarıyla tanınan Nam-ı diğer Bonus Hocamız, Süleyman BELEDİOĞLU’nu sizlerle buluşturuyoruz. Bu seminerle Bonus Hocamızın birikimi ve performansıyla sizleri mutlu edeceğini ve hayatınızda küçük dokunuşlarla büyük değişimleri başlatacağına inanıyorum.

Bonus hocadan “sınava girecek öğrencilere motivasyon”  (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Çok yoğun programları arasında bizleri kırmayıp Edirne eğitimine verdikleri katkıdan dolayı değerli hocamıza, katılımcı değerli öğretmen ve yöneticilerimize, gelecek umudumuz siz sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” Dedi. Konferansta YGS sınavının önemine özellikle değinen Bonus Hoca Süleyman Beledioğlu öğrencilerin muhakkak barajı geçmeleri gerektiğini belirterek ,ikinci sınavda başarılı olmak için daha çok çalışmaları gerektiğini belirtti.Konferans soru-cevapla sona erdi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz