Tarihi Kentler Birliği 2014 yılı Tarih ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamaları Özendirme Yarışmasında Uzunköprü Belediyesi, Uzunköprü Kent Müzesi ve Aziz İoannis Kilise restorasyonu uygulama ödüllerinde iki ödül birden aldı.

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

TKB tarafından düzenlenmekte olan 2014 Tarih ve Kültürel Mirası Koruma proje ve uygulamalarını özendirme yarışması sonuçları 28.08.2015 tarihinde gerçekleştirilen jüri toplantısı ardından açıklanmıştır.32(otuz iki) belediyeden 30(otuz) uygulama ve 21 (yirmi bir) proje dalında olmak üzere toplam 51(elli bir) projenin değerlendirildiği yarışma sonunda, 19 Kasım 2015 tarihinde Antalya EXPO Center’da gerçekleştirilen ödül töreninde, Uzunköprü Belediyesini temsilen uygulama ödüllerini Sanat Tarihçisi Müjde Yılmaz almıştır.

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ödül töreni esnasında Uzunköprü Belediyesi uygulaması için yapılan konuşma da; Proje, belediyenin imkânları ile özenli bir teknik uygulamanın, iyi bir işlevlendirmenin, doğru bir işletme programının uygulanabileceğine dair benzer ölçekteki belediyelere örnek olacak niteliktedir. Uzunköprü’deki ilk koruma çalışmalarından sayılabilecek proje ayrıca kentteki kültürel canlanmanın da odağı olmuştur, denildi.

UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİNE İKİ ÖDÜL BİRDEN (2)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz