Uzunköprü’ye bağlı Kırcasalih belediyesinin ilgisizliği sonucu sokak  köpeklerinden çekinen  vatandaşlar köpeklerin saldırısından kurtulmak için  sokak aralarında köşe kapmaca oynuyorlar.

Bu sokaklar onlardan soruluyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kırcasalih Sokaklarında başıboş gezen sokak köpeklerinden şikayetçi olduklarını belirten vatandaşlar, “Beldemizde sahipsiz çok sayıda  köpek var çevre köylerden vatandaşlar bu mevsimde köpeklerini  beldenin sokaklarına bırakıyorlar. Köpeklerin yüzünden halkımız mahalle aralarında gezemeye çekiniyor.  Başıboş gezen köpeklerin bazıları halka saldırdılar. Sokağa çıkan halk, köpekleri gördüğü anda kurtulmak için kaçacak yer arıyor.

Bu sokaklar onlardan soruluyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Beldede bazı vatandaşlar bu köpekler konusuna çözüm bulması için Kırcasalih  belediyesini telefonla aradıkları  halde  bu konu ile ilgili kimseyi bulamadıkları  ifade  ettiler.  Köpeklerden sakınan  vatandaşlar, bu konu  için  Edirne Hayvanları Koruma Derneği’nin  soruna çözüm getirmesini, halkı  bu sıkıntıdan kurtarması talebinde bulunacaklar” diye şikayetlerini dile getirdiler.

Kırcasalihli vatandaşlar köpek edinmek isteyen vatandaşlara  istedikleri köpeği evlerine kadar getirecekleri  önerisinde bulundular.

 

Haber Foto: Engin özcan

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz