AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi.  Yüzlerce Edirnelinin katılım sağladığı toplantıya Milletvekili Fatma Aksal, İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti Belediye Başkan Aday Adayları, Merkez İlçe Başkanı Çağrı Muştu, Kadın Kolları, İl Yönetimi, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Salonu dolduran yüzlerce Edirneli AK Parti Belediye Başka Adayı Av. Koray Uymaz’ın Salona gelmesiyle müzik eşliğinde dakikalarca ayakta alkışladı.

Parti teşkilatının her kademesinde görev almış, Edirne’nin sevilen ismi Av. Koray Uymaz’ın aday olarak açıklanması Edirneliler de de büyük bir heyecanla karşılandı.

Edirne Ajans Haber Merkezi’nin Canlı olarak yayınladığı Basın toplantısı izlenme rekoru kırdı. Aynı anda yüzlerce vatandaşın sosyal medya üzerinden izlediği Basın toplantısında önemli mesajlar verildi.

 

Ak Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz in basin toplantısı…

Posted by Necmi Engin on Friday, 7 December 2018

 

İl Taahhüdümüzdür; “Edirneliler en pahalı ulaşım sisteminden yararlanmayacak”

Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin yaptığı açılış konuşmasında; “Sayın Koray Uymaz kardeşimiz Belediye Başkan Adayımız olarak açıklandı. Edirnelilere ve AK Partililere hayırlı olsun. Ben “Adayımız Edirne’den olacak, Edirneliler kimi isterse o olacak” demiştim. Gerçekten siyasete beraber başladığımız, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana beraber omuz omuza verdiğimiz Edirneli kardeşimiz, nu partiye emeği geçen kardeşimiz inşallah 31 Mart’ta da Edirne Belediye Başkanı olarak sandıktan çıkacaktır.  Belediyeyi, Belediyeciliği şu Türkiye’ye Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öğretti. İstanbul’u biz almadan önceki halini herkes bilir. Bakın Edirne’de şu anda aynı durumda. 30 seneden beri bu zihniyet Edirne’yi yönetiyor. Yaptıkları ortada. İnanın 30 sene önce yapılan asfaltların yamalarını dahi yapamıyorlar. Edirneliler bunu hak etmiyor. Biz bunu biliyoruz. İnşallah 31 Mart’ta  da Edirne’nin makus tarihini de AK

Parti olarak,   Koray kardeşimle beraber, Edirnelilerle beraber değiştireceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Onların Edirnelilerden oy istemeye yüzü de yok, hakkı da yok arkadaşlar. Çünkü bu Edirne’ye hiçbir şey katmadırlar ve yapmadılar. Bakın Koray kardeşim göreve geldikten sonra inşallah, Edirne’nin bütün sorunlarını biliyoruz. Edirneliler en pahalı ulaşım hizmetinden yararlanmayacak. Bunu yaparken de kesinlikle esnaf kardeşlerimizi de mağdur etmeyeceğiz. İl taahhüdümüz dür. Edirneliler en pahallı ulaşım sisteminden yararlanmayacak. Ulaşım hizmetlerini seçimi kazandığımız gün düşürüyoruz. Belediyeyi kazandığımız an Edirneliler bu pahalı suyu da içemeyecek.” Dedi.

 

“Maalesef güzel EDİRNE’miz hala çöp, çamur ve çukur içindedir”

Daha sonra konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; “Ben buradan Koray başkanımızı tebrik ediyorum. İnşallah 31 Mart akşamı çok büyük bir coşku ile başkanlığını kutlayacağız. Aynı günde hem partimizin hem de CHP’nin Edirne Adayları açıklandı. Ben buradan Sayın Recep Gürkan’a da başarılar diliyorum. İnşallah çok güzel bir seçim olur. Bizim hedefimiz Edirne’ye hizmet etmek. Hizmetin de hangi partiden geldiğini biliyorsunuz. 92 yıldır Osmanlı’ya başkentlik yapmış Edirne maalesef istediğimiz yerde değil. Maalesef güzel EDİRNE’miz hala çöp, çamur ve çukur içindedir.   Biz sadece bunları çözersek bu Edirne’de yıllarca belediye başkanlığı yaparız.” Dedi.

“Eğer beni 2 gün üst üste Belediye binasında görürseniz o makam bana haram olsun”

Salonu dolduran yüzlerce Edirnelinin Alkışları eşliğinde kürsüye gelen AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz; “Bu coşkuyu, bu güzelliği gördükten sonra inancımın bin kat daha attığını ve devam edeceğini sizlere buradan bildirmek istiyorum. Partimizden aday adayı olan tüm arkadaşlarımıza öncelikle çok teşekkür ediyorum. Özellikle şunu söylemek istiyorum. Birlikte başaracağız. İlk önce teşkilatlarımızla, sonra Edirne ile başaracağız. Edirne’ni artık Türkiye’de hizmetleriyle anılan bir şehir olmasını sağlayacağız. AK Parti çalışarak, projelerini insanlara anlatarak bugünlere geldi ve güçlü bir parti olarak geldi. Bizde Edirne teşkilatı olarak yıllardır belediyenin mücadelesini veriyoruz. Biz bu seçimde başarılı olacağız. Edirneliler bizi seviyor biz de onları seviyoruz. Onları sevdiğimiz için mücadelemize devam etmek zorundayız. Partimizin kurucularından oldum. 2004 Belediye seçimlerinde Merkez İlçe Başkanlığı görevi yaptım. 2009 Belediye seçimlerinde l Başkanlığı görevini yaptım. 2014 Belediye seçimlerinde de teşkilat başkanıydım ve canla başla mücadele ettik. Biz belediye seçimleriyle yoğrulduk. Edirne’nin sorunlarını biliyorum. Edirne’nin her köşe taşına, her sokağına, Edirne’nin her taşına bir projemiz var. Donanımlı bir şekilde projelerimizle geliyoruz. Hiçbir şekilde insanımızı kandırmayacak projelerimizle geliyoruz. İnsanları bu şehirde ALTYAPI, YOLLAR, İÇME SUYU, YEŞİL ALANLAR, OTOPARKI, ÇOCUK OYUN ALANLARI olmayan bu şehirde büyük projelere  inandırmak ve onlara bunları gerçekleştirmek için geliyoruz.  Bakın Temel şehircilik sorunlarını aşamamış bir şehirde yaşıyoruz. Edirne’nin daha fazla bekleye zamanı yok. Edirnelilerin de güzel bir şehirde yaşamaya ihtiyacı var. Biz bu şehirde uzun yıllar insanlarımızla birlikte yaşadık.  İnsanımıza önem verdik. Onlarla beraber yaşamanın mutluluğuna eriştik. Belediye binası ve Belediye başkanlığı makamı insanları ağırlama ve uğrulama makamı değildir. Belediye başkanı eğer insanların içinde olmuyorsa, biliniz ki başarılı değildir.  Belediye Başkanı 2 gün üst üste makamında duruyorsa biliniz ki başarılı değil. Özellikle buradan söylüyorum; “Değerli kardeşlerim, Değerli Edirneliler eğer beni 2 gün üst üste Belediye binasında görürseniz o makam bana haram olsun. Hep beraber olacağız. Hep beraber başaracağız. Bütün çalışmalarımızda samimiyet ve güler yüzü ön palan çıkartacağız. Bütün çalışmalarımızda, gittiğimiz her yerde  Edirnelilerin bir değişim istediğini gördüm. Gerçekten de insanlarımız bir değişim istiyor. Bu değişimin nasıl olacağına Edirneliler karar verecek. Bu seçim çok önemli. Çünkü bu seçimde geleceğimizi oylayacağız. Bu seçimde çocuklarımızın geleceğini oylayacağız. Edirnelilerin artık kaybedecek bir  5 senesi daha yok. Lütfen düşünerek ve alışkanlıklarınızdan vazgeçerek oy verin.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz