Hoşgeldiniz  

Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’den Vali Şahin’e ziyaret

admin | 14 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky,  Edirne Valisi dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret etti. Basına kapalı olarak bir süre görüşen Vali Şahin ve Büyükelçi Neynsky görüşmenin ardından basın açıklaması yaptı.

Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’den Vali Şahin’e ziyaret (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky, Vali Şahin’i ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Edirne’yi ziyaret etmek benim için büyük bir şeref ve onurdur. Sayın Valinin Türkiye ve Bulgaristan arasındaki projelerdeki desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Özellikle mülteci konusunda bize verdiği destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’den Vali Şahin’e ziyaret (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu anlaşma Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan arasında imzalanan bir anlaşmadır. Buradaki ticari anlaşmalar konusunda da görüşmelerde bulunduk.  Sayın Valimiz Trakya bölgesindeki üretimlerden bahsetti.  Bende umuyorum ki  birlikte hep beraber AB projelerinden faydalanalım.  Türkiye ve Bulgaristan’ da ki Üniversiteler arasında işbirliği yapılması gerektiğini belirttiler. Ayrıca film festivali hakkında bilgiler verdi, kendilerini ayrıca bu proje nedeniyle takdir ediyorum. Bu proje bölgeler arasında kültür köprüsü olacaktır.  Misafirperverlik ve ülkeme gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’den Vali Şahin’e ziyaret (2)

 

 

 

 

 

 

 

Vali Şahin, yaptığı açıklamada “ Hanımefendinin ilimizi ziyareti bizleri son derece memnun etmiştir, belirttiği konulara ilaveten bende kendilerine bir hususu ifade ettim. Bulgaristan’da sözde Ermeni soykırımı tasarısını kabul eden belediyelerle hiçbir şekilde, ülkeler arasındaki ve iller arasındaki hiçbir projeye katılmayacağımızı belirttim. Kendileri de bu konuyu üst kademele ileteceğini ifade etti.  Ayrıca Suriyeli mülteciler konusunda da görüşmeler oldu, ben tekrar kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’den Vali Şahin’e ziyaret (4)

 

 

 

 

 

 

 

Valilik makamındaki basına kapalı görüşmelerin ardından konuk Büyükelçi, Vali Şahin’le Edirne Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi’ni ziyaret etti. Neynsky, burada yetkililerden kaçak ve sığınmacıların durumuna ilişkin bilgi aldı.

Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçisi Nadezhda Neynsky’den Vali Şahin’e ziyaret (5)

1099 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle