1 –Kasım seçimlerinde Edirne CHP Milletvekili olan Okan GAYTANCIOĞLU ve Erdin BİRCAN Adliye’de   düzenlenen  törenle Edirne Ağır Ceza Muhakemesi Başkanı Tayyip ÖZDURMAZ’den mazbatalarını aldı.

Mazbata törenine  Milletvekilleri ile birlikte  Edirne Belediye Başkanı  Recep GÜRKAN,Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, CHP Edirne İl Başkanı  Oktay BOZKURT, Merkez ilçe Başkanı Şenol GEÇMİŞ, İl genel meclis ve belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

CHP Edirne Milletvekilleri mazbatalarını aldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Mazbatasını alarak resmen göreve  başlayan Okan GAYTANCIOĞLU,burada yaptığı konuşmasında, “mazbatalarımızı aldık çok mutlu fakat heyecanlı değiliz. Bir yılda iki kez seçime girdik. İkinci kez de Edirne Milletvekili olmaktan mutluyuz. CHP’nin Türkiye genelinde en çok oy aldığı bir ilin milletvekili olduk.

Bizler bu sorumluluğumuzun bilinci içindeyiz.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE ONAY YOK

Önümüzdeki hafta meclis toplanacak. CHP milletvekili olarak etkili bir muhalefet yapacağımızın güvencesini veriyoruz. AKP’nin yapacağı yanlışlıklar yanlarında kalmayacak. Rejimi değiştirme çabaları da sonuç vermeyecektir.  Biz CHP olarak dim dik ayaktayız. Partimiz Cumhuriyetin kurulmasını sağlayan güçlü bir partidir. Partimiz iktidar partisinin yanlışlıklarının karşısında doğrularının ise yanında olmayı sürdürecektir. Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmesine kesinlikle karşıyız. Cumhuriyetimizin temeli bunlardır.” Dedi.

CHP Edirne Milletvekilleri mazbatalarını aldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan Edirne 2. Sıra Milletvekili  Erdin BİRCAN,zaten milletvekili olduklarını erken  seçimin  ardından  bir kez daha mazbatasını  aldığını belirterek, “ Dört yıl süre ile milletvekilliği yapacağız . İnşallah bu görevimiz Edirne’mize ve ülkemize hayırlı uğurlu olur. Ben Edirne’nin sorunlarının çözümünde  yardımcı olacağım. Her zaman halkımızın sorunlarına sahip çıktık. Bundan sonra ana muhalefet partisi milletvekili olarak, görev yapacağız, bölgemize yapılacak hizmetler için destek vereceğiz. Bizler muhalefeti muhalefet yapmak için yapmayacağız. Ben önce Edirne diyeceğim.  CHP olarak,önümüze getirilmesi beklenen başkanlık sistemine kesinlikle onay vermeyeceğiz. Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün adını silmek isteyen  bizleri karşısında bulacaktır “ dedi