CHP İL KONGRESİ (7)

 

 

 

 

 

 

 

CHP İl Kongresi Küçük Sanayi Sosyal Tesisleri Keyif Düğün salonunda yapıldı. 538 İl delegesinin oy kullandığı kongrede Şükrü Ciravoğlu ile Fevzi Pekcanlı il başkanlığı için mücadele etti. Kongreye saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Divan Başkanlığına Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Kâtipliklere Mübeccet Güzey, Hasan Özer getirildi.

Genel Kurulda açış konuşmasını yapan Divan Başkanı Atıcı CHP bayrağını en üst düzeye çıkarmış bir ilde  divan başkanlığına layık görüldüğü için  delegelere teşekkür ederek, “ülkenin sıkıntılı geçtiği dönemde böyle başarıların Edirne’den yurdun dört bir yanını sarmasını diliyorum. Bugün doğu ve güneydoğu adeta savaş alanından farksız durumda bu bölgelerde onlarca çocuk ölüyor. Burada teröristler devlet güçleri arasında hendek açtığı bir dönemdeyiz. Hastalar hastaneye götürülemiyor. Böyle terörün kol gezdiği bir dönemde il Başkanlığı seçimini yapıyoruz. Bu kongrenin partimize yakışır şekilde yapılmasını ve ülkemizi umut olması dileğimizle yapıyoruz” dedi. Seçimin blok liste olarak yapılması kabul edildi.

CHP İL KONGRESİ (5)

 

 

 

 

 

 

 

Ardından söz alan İl Başkanı Oktay Bozkurt Faaliyet raporu hakkında bilgi verdi. Görevde kaldığı süredeki konuşmalarını anlattı. Her zaman partiye hizmetinin süreceğini söyledi. Görevde kaldıkları sürede Edirne’nin CHP’nin Türkiye’de en çok alan il olduğunu ifade etti. Hesap raporunun okunup onaylanmasından sonra, İl başkanı Bozkurt teşekkür konuşması yaptı. Ardından kongreye gelen telgraflar okundu. Dilek ve öneriler kısmında Yaşar Taş’ın konuşması devam eden genel kurulda ardından Gurbet Tutuşturan söz alarak kendisinin bir Çingene olarak CHP’de olmaktan mutlu olduğunu bundan sonraki seçimde Edirne’den bir roman milletvekilini görmek istediğini ifade etti. Milletvekili Aday Adayı Mustafa Bezbaş toplantıda yaptığı konuşmasında partide görev alacak kişilerin bu görevlerini layığı ile yapan kişiler olması gerektiğini delegelerin bu yönde duyarlı davranmaları önerisinde bulundu. Tacettin Çalım’ın konuşmasının sonra söz alan Eski Milletvekili Kemal Değirmendereli bugün Edirne’de divan Başkanlığı yapan Mersin Milletvekili ile birlikte görev yaptığını kendisinin parlamentonun en gür seslerinden biri olduğunu söyledi. Ülkenin genel durumu hakkında bilgi verdi.

Eski Milletvekilleri Nejat Gencan ve Rasim Çakır’ın konuşmalarından sonra Konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, partinin sorunlarının konuşulacağı yerler kongrelerdir. Orada herkes konuşacak. Eleştirenler de destekleyenlere de teşekkür ediyorum. Gözlerimizin içine baktığımızda iktidar olabiliriz. Kahve köşelerinde eleştiriler olmamalı.

CHP İL KONGRESİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Başkalarının yaptığı gibi parti aleyhinde konuşarak bir yere varılmaz” diyen Gürkan Belediye Başkanlığına kadar geçen süre hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanlığında Hamdi Sedefçi’yi desteklediğini belirten Gürkan, “kendisinin belediye Başkanlığı adaylığı için Genel Başkan tarafından ısrar üzerine Belediye Başkan adayı oldum. Bu konuda herkes Genel Başkan’dan bilgi alabilir.

Belediye Başkanlığı seçimlerinde aday adayı olan arkadaşlarım bana destek vermediler. Partililerin işe alınmasına taraftar oldum. Ve Bir bayanı kadın belediye başkan yardımcısı olarak atadım. Ben görevde olduğum sürece CHP’lileri işe almaya devam edeceğim. Bu suçsa bunu işlemeye devam edeceğim. Burada iki adayımız var. Sandıktan hangisi çıkarsa onun arkasında olacağım. Ben hiçbir partilime şuraya oy veriniz diye telkinde bulunmadım” dedi.

CHP İL KONGRESİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı ardından konuşa Edirne Milletvekili Erdin Bircan partide birlik ve beraberlik konusuna değinerek CHP’nin karşısında güçlü ve yasaları tanımayan bir iktidar olduğunu kaydederek iki başkan adayına başarılar diledi. Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu konuşmasına” işte CHP işte Halk diye başladı. Kongrenin demokrasi şöleni şeklinde geçtiğini, dışarıdaki partililerin konuşmaları dinlemek için gelmediğini eleştirerek partide kişisel hesapların partiye zarar verdiğini Trakya’da CHP’nin birinci parti olmasına karşın Trakya Birlikte partinin etkili olmadığını, bazı kişilerin yakınlarının orada çalışması nedeniyle sağ kadrolara destek verdiğini, Parti il başkanlarının gerektiğini kendisine dahi eleştirmesini ifade etti

İl Başkanlığına aday olan Şükrü Ciravoğlu konuşmasında partide birlik ve beraberliğin sağlanmasını istedi. Daha sonra söz alan İl Başkan adayı Fevzi Pekcanlı Uzun süre partide görev yaptığını her kademesinde bulunduğunu belirterek CHP’de gençlere yer verilmesi önerisinde bulundu. Konuşmalarının ardından Yönetim, Denetim Kurulu ve Kurultay delegeleri açıklandı, daha sonra kayıtlı bununa 561 Delegenin 538’inin oy kullandığı seçimde Şükrü Ciravoğlu’nun 221 oyuna karşılık 315 Oy alan Fevzi Pekcanlı’nin mavi listesi seçimin galibi oldu. İki oy geçersiz sayıldı.

CHP İL KONGRESİ (9)

 

 

 

 

 

 

CHP İL KONGRESİ (6)

 

 

 

 

 

 

 

CHP İL KONGRESİ (8)

 

 

 

 

 

 

CHP İL KONGRESİ (4)

 

 

 

 CHP İL KONGRESİ (10)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz