Hoşgeldiniz  

CHP tabanından yetişen Ediz Ün Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

admin | 07 Mayıs 2018 | Siyaset, yaşam A- A+

CHP Edirne Eski Merkez  İlçe Başkanı Ediz Ün, parti İl Binasının Merkez İlçe Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlediği basın toplantısı ile Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.  Basın toplantısına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, Edirne Köy-Koop. Birliği Başkanı Ahmet Erken,  İlçe Başkanları, Pati üyeleri katıldı.  Ediz Ün, Basın toplantısına eşi ve oğlu ile birlikte geldi. Çok sayıda partilinin katıldığı ve tabanın büyük destek verdiği toplantıda ilk olarak İl Başkanı Fevzi Pekcanlı konuştu. Pekcanlı CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin 9 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat: 16.00’da İstasyon Meydanında Edirnelilerle buluşacağını belirterek, “Biz inandık. Ankara’da gerçekleşen törende bizde tarihe şahitlik ettik. 24 Haziran’da CHP iktidar olacak. Sayın Muharrem İnce’de Bu partinin Gençlik kollarından yetişen bir Cumhurbaşkanımız olacak.” Dedi.

“18 Yaşında CHP’li oldum, Ölene kadar da CHP’liyim”

Ardından konuşan Ediz Ün; “ 18 Yaşında CHP’ye üye oldum. Almadığım görev, çalışmadığım alan kalmadı diyebilirim.  3 dönem İl Yönetim Kurulu üyeliği, 2 dönem İl Başkan Yardımcılığı, çok sevdiğim, çok saygı duyduğum Edirne’nin yetiştirmiş olduğu en önemli siyasetçilerden Sayın Recep Gürkan’a hem Milletvekilliğinde hem de Belediye Başkanlığında danışmalık yapma onuruna eriştim. En son Merkez İlçe Başkanı olarak görev yapıyordum. Ülkemiz olağanüstü bir süreç yaşıyor. Çok hızlı bir seçim kararı alındı. Baskın seçimin ötesinde acil seçim kararı alındı. Dolayısıyla benim de kendi adıma acil bir karar almam gerekti. Bu tür olağanüstü durumlarda böyle acil kararlar almak zorunda kalabiliyoruz. Merkez İlçe Başkanlığında istifa ederek şu an huzurlarınızda CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı olarak karşınızdayım.” Dedi.

Ün, 4 Mayıs’ta CHP Genel Merkezi’ne Milletvekilliği Aday Adaylığı ile ilgili resmi başvurusunu yapmış ve Sosyal medya hesabından “CHP Edirne Milletvekili Aday Adaylığı başvurumu yaptım. Edirne’mize ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim…” notunu paylaşmıştı.

 

1036 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle