CHP’de sular durulmuyor. Milletvekili aday sıralamasında 2.sıradan ismi açıklanan Çiğdem Geoğlu’nun liste dışına çıkarılmasıyla başlayan süreçte son anda yapılan bir değişim daha gündeme bomba gibi düştü.

Herkesin merakla sorduğu 25.ve 26. Dönemde başarılı bir vekillik dönemi geçiren Erdin Bircan Listeye neden girmedi.    Okan Hoca var sa Erdin Bircan da olmalıydı yorumları yapılırken gündem bir anda değişti.

İşte CHP İL Başkanlığından yapılan son açıklama; 

Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı yazılı basın açıklamasında;

Geçmiş dönem Merkez İlçe Başkanımız Ediz Ün’ün daha önce Cumhurbaşkanına hakaretten 1 yıl ceza alması nedeni ile Yüksek Seçim Kurulu tarafından milletvekili adaylığına uygun olmadığı belirtilmiş yerine ikinci sıra adayı olarak milletvekilimiz Erdin Bircan aday gösterilmiştir.

Partimize ilimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Örgütü olarak Cumhuriyet Halk Partisini İktidar ,Yalova Milletvekilimiz Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapmak için çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başlıyoruz.

Buna göre 1.Sıra adayımız Okan Gaytancıoğlu 2 Sıra adayımız Erdin Bircan 3.Sıra Adayımız Yakup Atalay 4.sıra adayımız Erdoğan Gümülcineli olarak belirlenmiştir .

 

 

 

 

 

 

Erdin Bircan’dan ilk açıklama geldi!

Bircan sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda: “27. Dönem milletvekilliği için aday gösterilen Ediz Ün kardeşimin adaylığının YSK tarafından veto edilmesi üzerine boşalan CHP 2’nci sıra adaylığına tekrar gösterilmiş bulunmaktayım. Daha önce de belirttiğim gibi aday olmasam da bu mücadelenin içerisinde her zaman olacağım ve Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmak için var gücümle çalışacağım. Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere beni tekrar Edirne’ye hizmet etmek ile görevlendiren herkese teşekkürlerimi sunarım. Milletvekilliğini bir görevden çok Edirne sevdası ve Edirne’ye hizmet olarak gördüğümü bilmenizi isterim. Daha önce olduğu gibi, görevimde halkıma hizmet etmenin öncelik olduğundan ve ulaşılabilir bir milletvekili olmaya devam edeceğimden şüpheniz olmasın. Bu sebep ile daha önce de yayınladığım gibi bana ve danışmanlarıma ulaşabilmeniz için gerekli iletişim bilgiler şöyledir:
TBMM Y.H.B. 5 Kat No: 5075 Ankara
Tel: 0312 420 51 92-93
Faks: 420 20 27
Cep: 0532 232 64 46
E-posta: erdinbircan@gmail.com
Danışmanlar:
Sezer Yaman Cep: 0555 516 03 20
İsmail Üst Cep: 0505 777 19 53
Ersin Sarı: 0544 452 92 18

24 Haziran’da hem Cumhurbaşkanlığı, hem Meclis seçimlerini zafer ile sonuçlandıracağız. Hedef büyük, zaman dar, işimiz çok. Bu bilinç ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tüm Edirneli vatandaşlarıma şahsıma gösterdikleri ilgiliden dolayı teşekkür ederim. Edirne’de zaferi 4 milletvekili ile mecliste yer alarak yapacağız. Türkiye’de de zaferi Cumhuriyet Halk Partisini iktidar partisi yaparak kazanacağız. Dünya’da zaferimizi Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yaparak kazanacağız.” Dedi.

“BÖLGENİN SEVİLEN VE ÇALIŞKAN İSMİ”

Edirne’de Milletvekilliği görevi boyunca halkla sürekli iç içe olan, Bölgenin sorunlarının çözülmesinde Edirne ile T.B.M.M arasında mekik dokuyan Milletvekili Bircan Bölgede katıldığı etkinliklerle de en çok dikkat çeken isimlerden biri olmuştu. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile de yakınlığı bilinen Bircan’ın neden aday gösterilmediği kamuoyunda merak konusu olmuş ve seçmenin büyük tepkisini çekmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz