Hoşgeldiniz  

CHP’nin Edirne Milletvekili Adayları açıklandı

admin | 20 Mayıs 2018 | BÖLGE, Genel, Siyaset, yaşam A- A+

24 Haziran Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala CHP’nin Edirne Milletvekili aday sıralamasında baş döndüren bir gün yaşandı. Edirne Milletvekili Aday sıralaması ile ilgili Kamuoyuna ilk açıklama, 20 Mayıs Pazar akşamı İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın Sosyal Medya Hesabından yaptığı paylaşımıyla gelmişti. Ardından İl Başkanlığının whatsapp hesabından aynı paylaşım basına servis edildi.  Kamuoyuna açıklanan sıralamada;  1.sıra adayı sürpriz olmadı. Genel Başkanın talimatıyla 15 milletvekiliyle birlikte Büyük bir fedakarlık yaparak partisinden İyi Parti’ye geçen daha sonra tekrar geriye dönen herkesin konuştuğu ve beklediği isim Okan Gaytancıoğlu olmuştu. 2.Sırada ise Edirne Belediye Başkanlığı görevinden bir süre önce istifa eden ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da büyük desteğini alan isim Çiğdem Gegeoğlu oldu.  3. Sıra da ise Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın milletvekilliği döneminde danışmanlığını yapan Ediz Ün’ün ismi açıklandı. 4. Sırada da Keşan CHP Eski İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli oldu.

  Geçtiğimiz Pazar günü akşamı saat: 22.00 sularından açıklanan CHP Milletvekili aday sıralamasının, Pazartesi günü saatler 15.00’i gösterdiğinde değiştiği gündeme bomba gibi düştü. Sıralamada 2.sırada yer alan Çiğdem Gegeoğlu’nun listeden çıkarıldığı yerine (2.sıra) Ediz Ün’ün geldiği, 3. Sıraya ise Uzunköprü’den Yakup ATALAY’ın, 4. Sıra Adayının ise Edoğan Gümülcineli olarak kaldığı listenin YSK’ya bu şekilde bildirildiği açıklandı.

CHP Edirne Milletvekili Aday Listesi belli oldu. Buna göre Edirne sıralaması şöyle;

1.sıra  Okan Gaytancıoğlu, 2.sıra Ediz Ün, 3. sıra Yakup Atalay, 4. sıra Erdoğan Gümülcineli

Öte yandan Aday listesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, ceza evinde olan Enis Berberoğlu ise İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi. Öte yandan İyi Parti’ye katılan ve geçtiğimiz günlerde tekrar geriye dönen 15 milletvekiline de tekrar yer verildi. Barış Yarkadaş, Ali Şeker, Eren Erdem, İlhan Cihaner, Şenal Sarıhan, Necati Yılmaz, Mustafa Balbay, Zeynep Altıok, Musa Çam, Tur Yıldız Biçer, Haluk Pekşen gibi isimlerle birlikte CHP Edirne Milletvekili Edin Bircan da Liste dışında kalan isimlerden birisi oldu.

İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada; ‘Ülkemize ve partimize hayırlı olsun’ dedi.

CHP Edirne Milletvekili Aday Listesi belli oldu. Buna göre Edirne sıralaması şöyle;

1.sıra  Okan GAYTANCIOĞLU , 2.sıra Ediz ÜN, 3. sıra Yakup ATALAY, 4. sıra Erdoğan GÜMÜLCİNELİ 

İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada; ‘Ülkemize ve partimize hayırlı olsun’ dedi.

2488 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle