Cumhuriyet Halk Partisi Geçmiş Dönem İl Başkanı Ecz. Şükrü Ciravoğlu, Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Eczacı Şükrü Ciravoğlu, Belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Parti Binasında düzenlediği basın toplantısında Edirne’nin değişime, gelişime ve yenileşmeye ihtiyacı olduğunu söyleyerek, ilk icraatının alt yapı sorununu çözmek olacağını açıklayan Ciravoğlu;  “ EDİRNE SEVDAMIZ.   Biz Edirne’yi seviyoruz…

Sorunları konuşmak, mazeret üretmek, ötelemek için değil, sorunları ekibimizle ve belediye çalışanlarımızla çözmek için adayım.     Dost, samimi, içten, çağdaş, Atatürk ilkelerine yürekten bağlı insanların kenti Edirne’yi hak ettiği yere getirmek,

Edirne’yi geçmişiyle kucaklamak, geleceğiyle buluşturmak için adayım.

Formaliteden değil Edirne’nin değişime, gelişime, yenileşmeye ihtiyacı olduğuna inandığım için adayım.     Edirne Belediyesini yerel kalkınmanın merkezi yapmak için adayım.

Halkıyla, sivil soplum kuruluşlarıyla, çocuklarıyla, gençleriyle bütünleşen dürüst, üretken, verimli, hizmet üreten ,halkçı Belediyecilik için adayım.

Yönetim parayı, emeği, zamanı, insanı, aracı, gereci, yerinde, doğru, zamanında, verimli kullanma sanatıdır.

Var olan kamu parasını herkes harcar karşılığında az veya çok iş yapar, hizmet üretir,yatırım yapar.

Ama herkes parayı ve kaynakları doğru yerde, doğru işte, doğru zamanda kullanmaz. Kullanamaz.

Şeffaf olmaz.. Halka hesap vermez. Veremez.

Harcanan para halkın parasıdır. O nedenle;

Biz, Şeffaf olacağız. Hesap vereceğiz.

Dinamik olacağız. Üretken olacağız.

Kent planlamasında odaların, halka hizmet götürülmesinde mahallede yaşayanların görüş, öneri ve düşüncelerini alacağız.

Paylaşımcı katılımcı anlayışı belediye yönetimine getireceğiz.

Halkın beklentilerine öncelik vereceğiz.

Hizmet üretmede, planlamada kentlerin insanlar için olduğunu unutmayacağız. Belediyelerin görevi yaşanabilir,sürdürülebilir,sağlıklı kentleri yaratmaktır.  İnsanlar için daha iyi yaşam koşulları, temiz içme suyu, sağlıklı hava sağlamaktır. Yaşlıların, çocukların ve gençlerin zaman geçirebilecekleri, nefes alabilecekleri yeşil alanları koruyacağız, geliştireceğiz, onaracağız hizmete hazır hale getireceğiz.

Alt yapıyı acilen çözeceğiz. Su borularındaki kayıp ve kaçaklar her gün hepimizin cebinden fazladan para çıkmasına neden oluyor. Ayrıca patlamalar suların kirlenmesine yol açıyor. Tıkanan kanalizasyonlar, yürünmeyen kaldırımlar hepimizin malumu. Bu nedenle ilk icraatımız bu olacaktır.

Edirne’miz tarihi, turistik değerleriyle inanç turizmi ve dış turizme daha fazla açık hale geldi. Ancak gelen turistlerin yetersiz konaklama, otopark gibi sorunlarına ilişkin çözüm planlarını yaşama geçirmek için adayım.

Edirne’yi halkımızla, meslek odaları, dernekler, gönüllü kuruluşlar, üniversite ile birlikte, planlamaya, yönetmeye, geleceğe taşımaya adayım.

Kenti tanımadan yönetemezsiniz. Kentleri kapalı kapılar, yüksek duvarlar arkasından, şişmiş egoyla, ben bilirim, ben yaparım, herkes kendi işine baksın anlayışı ile yönetemezsiniz.

Kent halkındır. Halk kentte söz sahibi olduğunu hissederse, kentine sahip çıkar, sahiplenir. Buda sevgiyle olur, saygıyla olur. İnsan yaşamına dokunmakla olur. Biz insanımıza dokunmaya geliyoruz.

Kalkınan, caddeleri ve sokakları temiz, suyu ve havası sağlıklı, parkları yeşil alanları bakımlı, gül şehri, yaşanabilir, çağdaş hizmet verilen Edirne’yi birlikte ve beraber yaratmak için adayım.

Edirne’deki ticaretin gelişmesi için esnafın belediyeden beklentilerine birlikte çözüm üretmek için adayım.

Kent içi ulaşımın çağdaş, kaliteli ve güvenli olması için adayım.

Kentimizdeki turizm potansiyelini arttıracak projelerin takipçisi olmak, tarımsal başta olmak üzere her alandaki  üretim çalışmalarına destek olmak ve oluşum sağlamak için adayım.

Nehirlerimizi ve çevrelerini Edirne’nin ekonomik, sosyal, kültürel yaşamına katma projelerini yaşama geçirmek için adayım.

Sarayiçi’ndekiTavuk Ormanı’nda betonlaşmaya son vermek, endemik bitkiler ve diğer bitkileri, Edirne sümbülünü korumak ,Sarayiçi’ni daha uzun zaman turizme açmak için adayım.

Engelli vatandaşlarımızı toplum yaşamına katmak için yollardaki engelleri ve diğer sorunları plan ve program dahilinde ortadan kaldırmak için adayım.

Gençlerimize eğitim, kültür, spor etkinliklerinde gerekli yardımları yapmak için adayım.

Yönetim için önce dürüstlük gereklidir. Sonra tutku ve heyecan gereklidir.

Muhalefet belediyesi olunca yardım yok para gelmiyor, hizmet üretilemiyor sözleri genelde başarısızlığa kılıftır. Buna en iyi yanıt CHP’li İzmir,Eskişehir ve Aydın Büyükşehir Belediyeleridir. Muhalefet Belediyeleri olarak yaptıkları hizmetler ve yatırımlar iktidar belediyeleri tarafından yapılmamıştır.

Biz ekibimizle birlikte şikâyet eden değil çözüm üreten, israf eden değil, kaynakları verimli, üretken, yerinde, doğru ve zamanında kullanan olacağız.

Çünkü biz HALKÇI,DEMOKRATİK,PAYLAŞIMCI,KATILIMCI BELEDİYECİLİK  için adayız.

Bu nedenle dışlayan değil kucaklayan, kapıları halka açık “herkes için Belediyecilik “yapacağız.

Önce insan diyen partimizin ilkeleri ve programları meşalemiz, Atatürk ilkeleri rehberimiz olacaktır.

Siyaset, parti içinde de partiler arasında da bir hizmet yarışıdır. Biz bu anlayışla ekibimizle birlikte Belediyeyi daha iyi yöneteceğimize, hizmet yapacağımıza inandığımız için, Azim ve kararlılıkla halka halkçı hizmet vermek için adayız ve bu göreve talibiz.

Çağdaş, mutlu, aydınlık Edirne için hep birlikte kol kola hedefe” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz