ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fevzi Pekcanlı’nın CHP İl başkanlığı için adaylığını açıklamasından sonra Eczacı, eski parti yöneticisi Şükrü Ciravoğlu’da İl Başkanı adaylığını açıkladı. İl Merkezinde düzenlenen törenle İl başkanı adayı olduğunu açıklayan Ciravoğlu’nun adaylık toplantısına, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci, ilçe başkanları ile partililer katıldı.

Ciravoğlu ilk olarak özgeçmişi hakkında bilgi vererek, “Daha önceki yıllarda Edirnespor’un 2. Ligde olduğu dönemde 10 yıl süre ile il başkanlığını yaptım. Bir dönem Atatürkçü Düşünce Derneği başkanlığı görevinde bulundum. Rotary kulübü başkanı oldum.1994 yılından bu yana CHP üyesiyim. Siyasi olarak başlangıcım Belediye Meclis Üyeliği ile başladı.

ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Belediye meclis üyesi oldum. Dört yıl başkan vekilliği görevinde bulundum. İkinci dört yıllık dönemde muhalefette olduğumuz için muhalefet gurup başkanı oldum.

Bir dönem Merkez ilçe iki dönem İl yönetiminde yer aldım. Bu arada belediye başkan aday adaylığım oldu.2011 yılında da 1,5 yıl İl Başkanlığı görevinde bulundum.

Adaylığı hakkında açıklama yapan Ciravoğlu delege arkadaşlarının önerisiyle İl başkanlığı için aday olduğunu belirterek, “ Sağduyulu özgür düşünen parti için emek ve zaman harcamış üyelerimiz Edirne’de CHP içindeki tek adam tek belirleyici heveslerinin partiye zarar vereceği kaygılarını dile getirmektedirler.

ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI (1)

 

 

 

 

 

 

Bu anlayışın parti içindeki kırgınlıkları, küskünleri ötekileştirmeye, ayrıştırmayı giderek arttıracağı şeklindeki düşüncelerini ifade etmektedirler.

İnsan hak ve özgürlüklerinin savunucusu CHP’de partinin geleceği açısından önemli kararlarda dışlanmasını, düşüncelerine parti yapılanma ve yönetimlerinde değer verilmemesini kabul etmemiz mümkün değildir.

Bu nedenledir ki, Halkçı, paylaşımcı, katılımcı demokratik, örgüt anlayışını egemen kılmak için adayım.

ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI (4)

 

 

 

 

 

 

Siyasette şeffaflığı, siyasi ahlakı ve erdemi egemen kılmak için aday oldum. Siyaseten odağına partili üyelerimizin ve seçmenin sorunlarını getirmek için adayım.

Parti ilkelerinde yan yana erdemli ve dürüst yönetimi yaşama geçirmek için adayım.

Emeğin partisinde emeklilerin hiçe sayılmasına karşı olduğumuz için adayım.

Kişilerin değil, kentte, parti ilklerine ve halka karşı yapılan yanlışlara karşısında olacağız.

Atatürk ilke ve Devrimleri temelinde yapılanmış, solun evrensel değerlerini içselleştirmiş, sosyal demokrat bir parti olarak, CHP’nin her zaman yerelde ve ardından genelde iktidara taşınması için var gücümüzle çalışmaya hazırız.

Ülkemiz, Edirne’mize ve partimize hizmet yolunda birlikte yürümek azim ve inancı ile sevgi ve saygılarımı sunarım. Dedi.

Parti il merkezi içinde adaylığını açıklayan Ciravoğlu daha sonra parti binasının dışında biriken partililere de adaylık duyurusu yaptı.

ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI (3)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz