Cumhur İttifakı ruhunu Yerel Seçimlerde de sürdürme kararı alarak AK Parti Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz’ı destekleme kararı alan MHP Edirne İl Teşkilatı bir basın toplantısı düzenleyerek durum değerlendirmesi yaptı. MHP İl Başkanlığında düzenlenen Basın toplantısında konuşan İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu; “Hayırlısıyla 31 Mart seçimlerin bitirdik. Bildiğiniz gibi en son Havsa ve Keşan ilçesini Cumhur ittifakı olarak kazandık. Özellikle Keşan’ı kazanmamız büyük bir başarıdır. Oy bazında da Cumhur ittifakı olarak otlarımızda ciddi bir artış olmuştur. Fakat bizim gördüğümüz bu seçimde katılım oranı düşük oldu. Bu yönden de oy kaybımız olduğunu düşünüyorum. Edirne’de seçimi kazanan Recep Gürkan ve ekibini tebrik ediyoruz. Bu bir demokrasi yarışıdır. Biz de eleştirilerimizi yaparız ve yanlış gördüğümüz yerleri söyleriz. Yine söylemeye devam edeceğiz. Bundan sonra da söyleyeceğiz. Halkımız da bu şekilde tercih yaptı. Halkımıza da tekrar teşekkür ediyoruz. Demek ki bizler bir yerler de bir eksiklik yapmışız. Kendimizi halkımıza tam olarak anlatamamışız. Bu şekilde bir tercih yapıldı. Bundan sonra daha güzel şeyler olmasını bekliyoruz. Recep beyin bundan sonra hepimize daha iyi hizmet etmesini bekliyoruz ve Bu sorumluluğun bilincinde olmasını bekliyoruz.”dedi.

“AK Partili Kardeşlerimiz Süloğlu’nda bize destek vermedi”

MHP’nin Edirne genelinde oy artışının yüksek olduğunu ifade eden Ferhatoğlu; “Edirne genelinde ve merkezde oyumuzda görünür derecede bir artış var. Süloğlu ilçesinde Cumhur ittifakı adayımız olan İsmet Balin’e AK Partili kardeşlerimiz destek vermedi. Verilen oylardan da belli. Bundan da üzüntü duyduk. Biz MHP olarak bu dönem oyumuzu arttırdık. Başta  İl VE İlçe yönetim kurulu üyelerimize ve dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz MHP olarak Edirne’de olsun, Keşan’da, Havsa’da olsun Genel Başkanımızın bize emir verdiği şekilde tüm arkadaşlarımızla dimdik durduk.  Keşan ve Havsa’nın kazanılmasında ki en önemli sebep MHP’nin dik duruşu ve sergilediği tutumdur.  Bundan sonraki hedefimiz 5 yıl sonra İnşallah Edirne olacak .Hedefler bitmez. Bundan sonra daha da başarılı olacağımızı düşünüyorum.” Dedi.

“İl Genel Meclisinde oy kaybettik”

Cumhur İttifakı olarak Edirne ve Edirne Genelinde alınan oyun yeterli olduğunu ifade eden Ferhatoğlu; “Beklenen oyu Edirne ve genelinde aldık. Cumhur ittifakına katılmasaydık İl Genel Meclisinde daha çok oy alacağımızı biliyorduk. Biz maalesef  İl Genel Meclisinde oy kaybettik. Yalnız çıksaydık eminim ki 10 puan civarında oy alabilirdik. İttifaktan önce de yapılan ankette de oyumuz bu civarlardaydı.” Dedi.

“İYİ Parti’li Ülkücü kardeşlerimi partimize davet ediyorum”

Yerel Seçimde  Edirne’de İYİ Partinin de oylarının düştüğüne vurgu yapan Ferhatoğlu;  “MHP olarak onlardan da bize oy geldiğine inanıyorum. Buradan İYİ Parti’li ülkücü kardeşlerime de sesleniyorum. Yavaş yavaş artık evlerine döneceklerdir. Çünkü rahmetli Başbuğ’umuzun söylediği gibi “ülkücülük MHP’de yapılır. Bütün İYİ Parti’ye giden ve kandırılmış kardeşlerimizi partimize davet ediyoruz. Bu dönem de oylarıyla destek verdiklerini düşünüyorum. Önümüzdeki dönemde de hepsini partimize bekliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz