Derneklerden Vali Şahin’e ziyaret (2)

 

 

 

 

 

 

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Edirne’de bulunan 8 engelli derneği temsilcisi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş başkanlığında Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i ziyaret ettiler.

Derneklerden Vali Şahin’e ziyaret (4)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de faaliyetlerini sürdüren, Bedensel Engelliler Derneği, Engelli Gönüllüleri dernği, Dünyam Zihinsel Engelliler Derneği, Ses-Sizsiniz Spor Kulübü Derneği, Dünya Engelliler derneği Edirne Şubesi, Trakya Roman Eğitim Yardımlaşma Derneği temsilcileri 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Vali Şahin’i ziyaret ettiler.

Derneklerden Vali Şahin’e ziyaret (3)

 

 

 

 

 

 

Engelli vatandaşlarımızın yılın sadece bir günü değil her günü hatırlanması gerektiğini belirten Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Kimse engelli doğmak istemezdi, bizim amacımız gayemiz engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak olmalıdır. Bizde bu nedenle engelli vatandaşlarımıza yönelik bir çok proje gerçekleştirdik.

Derneklerden Vali Şahin’e ziyaret (1)

 

 

 

 

 

 

Devletimizde son yıllarda yaptığı çalışmalarla engelle vatandaşlarımızı işe alma, evde bakım ücreti, eğitimi gibi konularda ciddi iyileştirmeler yaptı. Sosyal devlet olmak budur. Sadece Edirne’de 2 bin 177 kişi evde bakım ücreti alıyor. Bunun yanında bizde derneklerimiz vasıtası ile engelli vatandaşlarımıza çeşitli yardımlar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Dernek yetkililerinin sorunlarını da anlatma fırsatı bulduğu ziyaretin ardından Vali Şahin, dernek temsilcileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Derneklerden Vali Şahin’e ziyaret (5)

,

 

 

 Derneklerden Vali Şahin’e ziyaret (6)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz