DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI (1)

 

 

 

 

 

 

 

Her Pazar günü Cumartesi pazarı kapalı alanında kurulan köylü kadınların doğal ürünlerini pazarladıkları Pazar alanı her geçen gün genişliyor. Halkın pazara ilgisi de artıyor.

Pazarın kurulmasına büyük katkı sağlayan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan pazarın kurulduğu her haftasonu Pazar alanına gelip kadınlarla bir arada olmanın kendisini mutlu ettiğini böylece pazarın eksik olan taraflarını da görme imkanı bulduklarını, Pazara Edirne halkının ilgisinin artmasının kendilerini mutlu ettiğini kaydederek;” Bu pazarın ilgi görmesi bizleri ETSO Kadın Girişimciler olarak bizleri çok mutlu ediyor. Bizim amacımız kadınlarımızın ticarete adapte olmaları, bu pazarımız önümüzdeki yıl daha da genişleyecektir. Yaz ortasında pazarımız başladı. Bundan böyle Edirne halkı merkez köylerimizdeki bayanlarımızın yaptığı doğal yiyeceklerden faydalanacaklardır. Bizler bu pazarın daha hijyenik olması için köylere gidip yiyeceklerin yapıldığı yerlerde denetimler yapıyoruz. Edirne halkımız buradaki yiyecekleri gönül rahatlığı ile tüketebilirler. Gönülleri rahat olsun. Pazarımıza ilginin artması nedeniyle halkımıza da teşekkür ediyoruz “ dedi.

DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

DOĞAL OLMASI İÇİN  NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ

Pazarda ürününü pazarlayan Edirne Merkez Oğulpaşa köyünden Süleybe Küçük pazarla ilgili olarak yaptığı konuşmada; pazarda satılan ürünlerin yetişmesine çok özen gösterdiklerini organik olması konusunda duyarlı olduklarını ifade ederek, “burada pazarladığımız ürünlerde suni gübre ve ilaç kullanmıyoruz. Doğal ürün kullandığımız için yetiştirdiğimiz yiyeceklere hastalık gelmiyor. Bu pazarı bize sunanlardan Allah razı olsun. Kendi yediğim ürünlerin benzerini burada pazarlıyorum. Ben yiyeceklerin doğal ve organik olmasından yanayım. Bu Pazar köylü kadınlarımızın kendi ürünlerini pazarlayıp aile bütçelerine katkı sağlamalarını sağladı. O nedenle çok mutluyuz. Bizler de pazarın en iyi şekilde sürmesi için katkı yapacağız” diye konuştu.

DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI (4)

 

 

 

 

 

 

 

ALIŞVERİŞ YAPANLAR DA MEMNUN

Pazarda alışveriş yapan Fahriye ve Şerif Tuna Ailesi de Pazar hakkında görüşlerini şöyle dile getirdi., “fırsat buldukça köylü pazarına geliyoruz. Biz de köyde büyüdük. Burada satılan ürünlerin ne denli doğal olduğunu biliyorum. Eskisi kadar doğal olmasa da köylü ürünleri sağlık açısından çok yararlı. Her ne kadar doğal denilse de bundan otuz yıl öncesi gibi yüzde yüz doğal ürünü bulmak çok zor. Burada pazarlanan ürünler her şeye rağmen güvenerek yiyebileceğimiz yiyecekler. Bu güvenle fırsat buldukça doğal ürünler pazarına gelip alışveriş yapıyorum. Bu pazarın kurulmasına katkı yapan Başta Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETSO yönetimi ve Kadın girişimcilere teşekkür ediyorum” dedi.
DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI (2)

 

 

 

 

 


DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI (5)