Hoşgeldiniz  

 Firmanızın Tanıtımı için BİZ VARIZ...                              Edirne AJANS Medya Grubu                                       0 284 214 24 04 - 225 00 25

TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN

Doktorlara yapılan saldırı kınandı

admin | 25 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

DOKTORLARA YAPILAN SALDIRIYI KINAMA (2)

 

 

 

 

 

 

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde yapılan etkinlikte bir süre önce Samsunda saldırı sonucu öldürülen Dr. Aynur AYDEMİR’e yapalan saldırı bir kez daha kınandı. Burada yapılan kınama eylemine SES ve Tabip Odası üyelerini katıldı. Eylemde bir konuşma yapan SES Şube Başkanı Nezire CIBIKÇI, 25 Kasım  Kadına  Yönelik Şiddete  Karşı  Uluslar arası Dayanışma ve Mücadele  Günü etkinliklerinin  dünyanın dört bir yöresinde büyük katılımlarla gerçekleştiğini belirterek, “ Bu arada  bir kadın arkadaşımızı  erkek şiddeti sonucu kaybetmemiz bizleri sadece üzmüyor. Öfkemizi ve isyanımızı büyütüyor. Aynı zamanda sistematik ve ideolojik olarak kadın kimliğine yönelik tüm saldırılara karşı dayanışma sorumluluğumuz da ortaya koyuyor.

Samsun’da özel bir hastanede görevli kadın hastalıkları doğum uzmanı Doktor Aynur DAĞDEMİR, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Meslektaşımızı öldüren kişi eşi ile birlikte intihar etmiştir.

AKP iktidarı ülke ve toplum sorunlarına yönelik çözümler geliştirmek bir yana mevcut sorunları derenleştiren bir yaklaşım izlemektedir. Bu nedenle ülkemizde kadın sorununa çözüm yaklaşımına geldiği düzey açısından bazı veriler cinsiyet ayrımcılığının ürkütücü sonuçlarını ortaya koymaktadır. Sağlık emekçilerinin işyerleri kadın varlığına düşman olan bizleri yok sayan baskı ve şiddet politikalarıyla kadınlarımızı silmeye kalkan yaklaşımların siyasal olarak her alanda oldukça örgütlü olduklarını görüyoruz. Özellikle kadın sağlık emekçileri olarak sağlıkta şiddetin her türlüsüne en çok maruz kalanlar olarak sağlık ortamında yaşanan şiddeti toplumsal şiddetten ayrı düşünemeyiz” dedi.

DOKTORLARA YAPILAN SALDIRIYI KINAMA (1)

665 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 4,7223
EURO 5,5484
BIST 101.138,08
ALTIN 198,1338

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©