DOKTORLARA YAPILAN SALDIRIYI KINAMA (2)

 

 

 

 

 

 

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde yapılan etkinlikte bir süre önce Samsunda saldırı sonucu öldürülen Dr. Aynur AYDEMİR’e yapalan saldırı bir kez daha kınandı. Burada yapılan kınama eylemine SES ve Tabip Odası üyelerini katıldı. Eylemde bir konuşma yapan SES Şube Başkanı Nezire CIBIKÇI, 25 Kasım  Kadına  Yönelik Şiddete  Karşı  Uluslar arası Dayanışma ve Mücadele  Günü etkinliklerinin  dünyanın dört bir yöresinde büyük katılımlarla gerçekleştiğini belirterek, “ Bu arada  bir kadın arkadaşımızı  erkek şiddeti sonucu kaybetmemiz bizleri sadece üzmüyor. Öfkemizi ve isyanımızı büyütüyor. Aynı zamanda sistematik ve ideolojik olarak kadın kimliğine yönelik tüm saldırılara karşı dayanışma sorumluluğumuz da ortaya koyuyor.

Samsun’da özel bir hastanede görevli kadın hastalıkları doğum uzmanı Doktor Aynur DAĞDEMİR, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Meslektaşımızı öldüren kişi eşi ile birlikte intihar etmiştir.

AKP iktidarı ülke ve toplum sorunlarına yönelik çözümler geliştirmek bir yana mevcut sorunları derenleştiren bir yaklaşım izlemektedir. Bu nedenle ülkemizde kadın sorununa çözüm yaklaşımına geldiği düzey açısından bazı veriler cinsiyet ayrımcılığının ürkütücü sonuçlarını ortaya koymaktadır. Sağlık emekçilerinin işyerleri kadın varlığına düşman olan bizleri yok sayan baskı ve şiddet politikalarıyla kadınlarımızı silmeye kalkan yaklaşımların siyasal olarak her alanda oldukça örgütlü olduklarını görüyoruz. Özellikle kadın sağlık emekçileri olarak sağlıkta şiddetin her türlüsüne en çok maruz kalanlar olarak sağlık ortamında yaşanan şiddeti toplumsal şiddetten ayrı düşünemeyiz” dedi.

DOKTORLARA YAPILAN SALDIRIYI KINAMA (1)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz