EBED 2016’YA ENGELSİZ MERHABA DEDİ” (1)

 

 

 

 

 

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, AK Parti Engelliler Komisyonu Başkanı Naim Oruçoğlu, Himayaç-Der Denetim Kurulu Başkanı Hüseyin Seri, Kent Konseyi Kadın Meclisini temsilen Ayten Ülger Sünnetçiler, Ayşekadın Camii Cemaati ve EBED yönetim kurulu ile üyelerince finanse edilen “2016’ya engelsiz merhaba” etkinliğinde Edirne Belediye Bandosu Solistleri ve EBED’in görme engelli üyesi Nuri Öztürk konser verdi. Etkinlik yüzlerce engelli engelsiz bireyin katılımıyla EBED lokalinde yapıldı.

Eğlence ile duygu dolu saatlerin yaşandığı etkinlikte açıklama yapan dernek başkanı Dilek Kaynak ve yönetim kurulu üyesi Cengiz Gültekin, “Bizler bu tür etkinlikleri sık sık düzenliyoruz. Katılımcılarımızın arasında imkânsızlıklar nedeni ile sadece düzenlediğimiz etkinliklere katılabilen engelli üyelerimiz var. Onları evlerinden alıp, tekrar evlerine bırakıyoruz. Allah bizlere destek veren kurum kuruluş ve yöneticilerinden razı olsun. Bizler bu tür etkinlikleri engelli bireyler açısından eğlence, sağlıklı bireyler açısından ise sorumluluk duygularının hatırlanması” olarak düşünüyoruz. Bu duyguları sık sık yaşamamız gerekiyor.  Engelli & Engelsiz üye, üyelerimizin engelli çocukları ve üyemiz olmayan katılımcılarımızla, “EBED İLE 2016’YA ENGELSİZ MERHABA” dedik.” şeklide konuştular.

EBED 2016’YA ENGELSİZ MERHABA DEDİ” (2)

 

 

 

 

 

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş, “Biz kurum olarak bu tür sivil toplum kuruluşlarının ve EBED’in her zaman yanındayız. Etkinliklerine, projelerine gerekli desteği veriyoruz. İmkânsızlıklar nedeni ile evlerinden çıkıp bu tür etkinliklerden sadece EBED’in düzenlediği etkinliğe katılabilen engelli bireyler olduğunu şimdi burada öğrendim. Cengiz Beyden isim ve adreslerini bize bildirmesini istedim. Kurum olarak düzenlediğimiz etkinliklere iştirak etmelerine vesile olup sosyal hayata katılımlarını sağlayacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz