Edirnelilerin her yıl heyecanla beklediği Edirne 6. Kitap Fuarı, 5 Ekim 2018 tarihinde Kipa Alışveriş Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açıyor. Yazar Ali Topuz’un onur konuğu olacağı 6. Kitap Fuarı ayrıca Türkiye’nin en çok okunan yazarlarından olan Yılmaz Özdil’i de ağırlayacak.

Edirne Belediye Başkanlığı’nca, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları yazarlarla bir araya getirmek için düzenlenen Edirne 6. Kitap Fuarı; 5-14 Ekim tarihlerinde Kipa Alışveriş Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Her yıl yüzlerce kitapseveri ağırlayan kitap fuarına katılacak olan yazar ve yayınevlerinin de netleşmeye başladığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Arkadaşlarım bugüne kadar 42 yazarın ve 62 seçkin yayınevinin kitap fuarına katılacağını netleştirdi. Birkaç yazardan daha haber bekliyoruz. Kesin liste önümüzdeki günlerde belli olacak. ama Edirneliler, her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden değerli yazarlarla bulaşma fırsatı yakalayacak” dedi.  

Fuarda her tür düşünce ve akıma sahip yazarların okuyucularla buluşacağını ifade eden Gürkan, “Bu yılki Onur Konuğumuz, değerli büyüğüm, usta siyasetçi Ali Topuz olacak. Ali Topuz; 5 Ekim 2018 tarihinde açılışını yapacağımız kitap fuarında okuyucularıyla buluşacak. Ayrıca Türkiye’nin en çok okunan yazarlarından biri olan; kaleme aldığı yazılarla gündem yaratan Yılmaz Özdil’i de Edirne 6. Kitap Fuarı’nda ağırlayacağız. Edirnelilerin, heyecanla beklediği kitap fuarımıza sayılı günler kaldı” diye konuştu.

Edirne Belediyesi 6. Kitap Fuarı’na bu zamana kadar katılımlarını kesin olarak bildiren yazar ve yayınevleri ise şunlar:

Yazarlar; “ALİ TOPUZ, YILMAZ ÖZDİL, CANAN TAN, ALTAN ÖYMEN, MERDAN YANARDAĞ, MEHMET BERK YALTIRIK, ZEYNEP BUGAY, UMUR BUGAY, KEMAL HAMAMCIOĞLU, ENVER AYSEVER,             HURİHAN YILDIRIM, BAHAR FEYZAN,   ÖMER SEVİNÇGÜL, BİRSEN EKİM ÖZEN, ŞENİZ BAŞ,             SAVAŞ ÜNLÜ, MEHMET BERK YALTIRIK, DORUK KİREZCİ, TUĞÇE AKSAL, MEHMET GÜLER, ENDER BİLAR, ALİŞAN BİRLİK, NİNO BERADZADE, HASAN GEZER, MERDAN YANARDAĞ, AYDIN ILGAZ, NİLGÜN ILGAZ,        ELİF YONUT TUĞAY, BEYZA AKYÜZ, SEREN DEMİREL, TOPRAK IŞIK, NURGÜL ATEŞ, MURAT AKSOY, ENVER ŞENGÜL, AYHAN TUNCA, GÜNGÖR MAZLUM, B. SADIK ALBAYRAK, CEM AYAZ, AYTEN ÖZTÜRK, ELİF ÇIRAK, HÜSEYİN HAKKI KAHVECİ, SERAP DERYA UYSAL.”

Yayınevleri; “İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI, İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI, BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI, EPSİLON YAYINEVİ, TEKİN YAYINEVİ, ÇINAR YAYINCILIK,            NESİN YAYINCILIK, İSKENDERİYE KİTAP, DHARMA YAYINLARI, ÇİZMELİKEDİ YAYINLARI, TİMAŞ YAYIN GRUBU, HACETTEPE YAYINLARI,          MAVİBULUT YAYINCILIK, DOĞAN KİTAP, DOĞAN EGMONT, KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ, UYKUSUZ DERGİ, PEGASUS YAYINLARI, TUDEM YAYIN GRUBU, YAPI KREDİ YAYINLARI, SAVAŞ KİTAP, METİS YAYINCILIK, PUSLU YAYINCILIK, YAZILAMA YAYINEVİ, REMZİ KİTAPEVİ, İNKİLAP YAYINLARI,             DESTEK YAYINLARI, AYLAK ADAM YAYINCILIK, ALFA YAYINEVİ, EVEREST YAYINEVİ, ARTEMİS YAYINEVİ, KAPI YAYINEVİ, BÜYÜLÜFENER YAYINEVİ, MONA YAYINEVİ, İLETİŞİM YAYINLARI, CUMHURİYET YAYINLARI, EDİRNELİ YAZARLAR, KASHNA YAYINLARI, DOĞU KİTABEVİ, YÖRE DERGİSİ, GEREKLİŞEYLER YAYINEVİ, A7 YAYINEVİ, HİPERLİNK KİTAP, ÖNEL YAYINCILIK, NATİONAL GEOGRAPHİC KİDS, BETA KİDS,    ÇOCUK GEZEGENİ, SİYAH BEYAZ YAYINEVİ, KAFEKÜLTÜR YAYINLARI, SEL YAYINCILIK, İTHAKİ YAYINLARI, CEREN YAYINCILIK, DERGAH YAYINLARI, EPHESUS YAYINLARI, BEYAZ BALİNA YAYINLARI, KORİDOR YAYINLARI, HEP YAYINEVİ, ARKADYA YAYINLARI, GO KİTAP, HALK KİTAPEVİ, VERSUS KİTAP, ARKADAŞ”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz