Hoşgeldiniz  

Edirne Ajans Medya Grubundan İl Emniyet Müdürü’ne ziyaret

admin | 01 Şubat 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, kültürel, Magazin, Sağlık, SPOR, yaşam A- A+

19 Ağustos 2017 tarihli kararname ile Niğde İl Emniyet Müdürü olarak görev yaparken ilimize atanarak 5 Eylül 2017 tarihinde göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’u Edirne Ajans Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Engin ve Genel Koordinatör Muhsin Başak ziyaret etti.

Gazetemizin Ziyaretinden büyük memnuniyet duyan İl Emniyet Müdürü Kurt; Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Engin’den şirketin faaliyetleri hakkında çeşitli bilgiler aldı. Engin, burada yaptığı konuşmada; “Edirne’de 2009 yılında faaliyete geçen Edirne Ajans Medya Grubunun bünyesinde, günlük yayın yapan AJANS Gazetesi, 92,2 mhz frekansından yayın yapan Radyo Su adında Radyo İstasyonu, Matbaa tesisi, Promosyon ürünlerinin satışı, Toplu SMS hizmeti gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketimizin Keşan’da da aynı konular üzerinde faaliyet gösteren şubemiz olduğunu ifade ederek, İl Emniyet Müdürlüğümüz ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm sosyal, kültürel ve eğitici projelerde Medya grubumuz olarak görev yapmaya hazır olduğumuzu söyledi.

“Kumarhanelerin zararı vatandaşa anlatılmalı”

Bulgaristan’da Eğlence merkezi adı altında yer alan Kumarhane gibi yerlerin, İlimiz esnafına büyük zarar verdiğini, bazı vatandaşların iş ve aile hayatını olumsuz yönde etkilediğini ifade eden Engin; Bu konuda İl Emniyet Müdürlüğümüzün önderliğinde, vatandaşlarımızı bilgilendirme anlamında Radyo ve Gazetelerde yayınlanması için eğitici bir Kamu spotu hazırlanıp yayınlanmasının büyük yarar sağlayacağını ifade etti.

Böyle bir çalışmanın hazırlanmasına sıcak baktığını ve destek vereceklerini ifade eden İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt; “Öncelikle oraya giden vatandaşlarımıza bunun zararlarını anlatmamız gerekiyor. Buraların işleyiş tarzını bilseler oraya bir daha eminim ki gitmek istemeyecekler. Bu para kazandırma anlamında garantisi olan bir oyun değildir. Aksine birçok aileye büyük zarar veren kötü bir alışkanlık. Vatandaşlarımıza doğru kanaldan bunun zararlarını anlatmak gerekiyor. Bununla ilgili de en kısa zamanda çalışmalar yapacağız” Dedi.

“Edirne’nin Tanıtıma İhtiyacı var”

Edirne’nin eğitim ve Kültür seviyesinin yüksek olduğuna dikkat çeken İl Müdürü Kurt; Edirne, Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzüdür. Ben Edirne’de asayiş olaylarının hemen hemen hiç yaşanmadığını gördüm. İnsanları birlik ve beraberlik içinde yaşamasını seviyor. Tarihiyle, Turistik yerleriyle, ciğeri ve köftesiyle, Ata sporumuz olan Güreşleriyle ve Nehirleriyle çok özel bir kenttir. Edirne’nin Dünya’ya tanıtılması anlamında bazı projeler geliştirilmesinde yarar var. Mesela Uydudan yayın yapan bir TV kanalı ile bu güzellikler tüm Dünya’ya tanıtılabilir.” Dedi.

 

519 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,2939
EURO 6,0074
BIST 101.914
ALTIN 228,4696

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle